poniedziałek, 21 stycznia 2019r.
   
Czcionka

Narada Wójta Gminy Marcinowice z Sołtysami

We wtorek 11 grudnia 2018 r. o godz. 10:00 odbyła się narada wójta gminy Marcinowice z sołtysami wsi.

 

Pierwsza narada z sołtysami w kadencji wójta na lata 2018-2023  obfitowała w sprawy ważne dla mieszkańców. Wójt przypomniał sołtysom o zasadach realizacji w ramach Funduszu Sołeckiego. Podjął również temat wynajmu świetlic oraz przeprowadzonych jesienią kontroli kuchenek gazowych znajdujących się w niektórych świetlicach wiejskich. Wójt poinformował także sołtysów o możliwości zarejestrowania Kół Gospodyń Wiejskich w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i możliwości uzyskania dofinansowania dla każdego z nich, maksymalnie do 27 grudnia 2018 r.

Wójt Stanisław Leń powiedział również o trwających inwestycjach, o ciągłości i kontynuacji wcześniej zaplanowanych zadań, o pomysłach na realizację nowych inwestycji i możliwości pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

Biorąc pod uwagę ostatnie akty wandalizmu, wójt podjął również temat monitoringu miejscowości, zachęcał do zabezpieczenia pieniędzy w Funduszach Sołeckich na ten cel, zakup kamer. Przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa.

Ponadto przypomniał, że na przełomie stycznia i lutego 2019 r. planowane są zebrania wiejskie w sprawie wyborów sołtysów wsi i rad sołeckich.

Sołtysi podczas narady dowiedzieli się także o planowanym projekcie partnerskim dotyczącym poprawy stanu powietrza pt. „Poprawa stanu powietrza w Aglomeracji Wałbrzyskiej”. Deklaracje o chęci przystąpienia do projektu można składać do końca grudnia 2018 r. Informacje nt. projektu znajdują się na stronie www.marcinowice.pl oraz

u pracownika urzędu p. Ryszarda Porębskiego, pok. 12  tel. 74/ 850-34-96, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice