poniedziałek, 21 stycznia 2019r.
   
Czcionka

Wierczornica - Polaków drogi do niepodległości

W czwartek, 29 listopada 2018 r., w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej im. K.K.Baczyńskiego w Strzelcach odbyła się uroczysta wieczornica z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


Uczniowie szkoły spotkali się z Panem Wójtem Stanisławem Leń, przedstawicielami władz Gminy Marcinowice oraz dyrektorami placówek oświatowych i kulturalnych, pracownikami samorządowymi, rodzicami, swoimi nauczycielami i mieszkańcami Strzelec.

 

W ten wyjątkowy wieczór, przy świetle palących się świec, goście obejrzeli program artystyczny i etiudę teatralną, nawiązujące do przełomowych momentów z historii Polski. Uczniowie odczytali także kilka ciekawych wspomnień tych, którzy pamiętali rok 1918. W występ młodzieży włączyły się przedstawicielki  Rady Gminy Marcinowice: Pani Bożena Lema, Pani Stanisława Gerus i Pani Danuta Maślany. Panie zaśpiewały popularne pieśni  patriotyczne - te same, które  nie odstępowały naszych żołnierzy
w najtrudniejszych momentach walki o wolność. Wszystkiemu towarzyszyła specjalnie przygotowana oprawa muzyczna, nadająca temu wydarzeniu niezwykła aurę.

Uroczystość była podsumowaniem szkolnych i gminnych obchodów jubileuszowych. Wieczornica pozostawiła głęboką refleksję dotyczącą zarówno uroczystości, jak i całego, niezwykłego 2018 roku – roku 100 - lecia odzyskania niepodległości.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice