poniedziałek, 21 stycznia 2019r.
   
Czcionka

Kolejny raz uczą się pływać

Od marca do maja 2018 r. dzieci z Gminy Marcinowice uczestniczą w programie „Umiem pływać”, który ma na celu poprawę zdrowia i kondycji fizycznej najmłodszych.


 

Gmina Marcinowice po raz trzeci przystąpiła do projektu „Umiem pływać”. Realizatorem programu jest Dolnośląska Federacja Sportu  z  siedzibą we Wrocławiu. Projekt realizowany jest ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w roku szkolnym 2017/2018 w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III i obejmuje organizację 10 zajęć (każde po 1,5 godziny) na krytej pływalni dla 3 grup dzieci do 15 osób każda. W projekcie udział bierze 44 dzieci z terenu gminy Marcinowice: 13 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach oraz 31 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

Pierwsze zajęcia odbyły się 13 marca, natomiast ostatnie zajęcia zaplanowane są na 29 maja 2018 r. Dowóz dzieci do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie Aquarius Park Wodny realizowany jest przez przewoźnika Polus-PKS Sp. z o.o. z Wrocławia.

Harmonogram zajęć:

- marzec: 13, 20, 27,

- kwiecień: 10, 17, 24,

- maj: 15, 22, 29.

Dolnośląska Federacja Sportu w całości pokrywa wydatki dotyczące projektu tj. wejście na basen, instruktora, ubezpieczenie i koszty transportu dzieci na basen.

Gmina natomiast zapewnia opiekę nad dziećmi w trakcie zajęć na pływalni.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice