poniedziałek, 21 stycznia 2019r.
   
Czcionka

Akademia Piłkarska Marcinowice - Wicemistrz Dolnego Śląska

3 marca zostanie bardzo długo w głowach zawodników, trenera oraz rodziców reprezentujących Gminę Marcinowice w turnieju dolnośląskim w piłce halowej do lat 13.

 

- W grupie B trafiliśmy na drużynę ze Ścinawki, Pisarzowic oraz Polonii Środy Śląskiej. W pierwszym spotkaniu zremisowaliśmy niefortunnie 1:1 w samej końcówce tracąc bramkę po stałym fragmencie gry. Bramkę dla naszej ekipy zdobył Hubert Maruszak. W drugim spotkaniu nie poddaliśmy się presji i po pięknym spotkaniu po dwóch bramkach Huberta Maruszaka wygraliśmy z drużyną z Pisarzowic 2:1. Trzecie spotkanie z faworytem turnieju Polonią Środa Śląska decydowało o tym, czy zagramy o pierwsze ,trzecie lub nawet piąte miejsce. Tylko wygrana premiowała nas do finału rozgrywek. Chłopcy z Marcinowic pokazali ,że umieją grać w piłkę i po bardzo emocjonującym meczu po trzech bramkach Huberta Maruszaka oraz bramce Jakuba Radzikowskiego awansowaliśmy do finału dolnośląskiego, wygrywając 4:3. Ci dwaj chłopcy po raz kolejny zostali bohaterami, prowadząc drużynę do sukcesu. Świetnie w bramce spisywali się: Konrad Puchała oraz Michał Janowicz. Cóż to był za mecz, wiedzą tylko zawodnicy oraz rodzice zgromadzeni na hali sportowej w Wińsku.

W finale zawodnicy UKS/AP Marcinowice rywalizowali z ekipą z Lwówka Śląskiego. Niestety kontuzja naszego najlepszego strzelca –Huberta Maruszaka (7 goli) uniemożliwiła nam wyrównaną walkę. Ostatecznie to drużyna z Lwówka Śląskiego okazała się najlepsza na Dolnym Śląsku wygrywając z nami 3:1.

Zmagając się z kontuzją, honorową bramkę zdobył Hubert Maruszak. Mimo przegranej w finale gracze z Marcinowic pokazali ,że umieją grać w piłkę i potrafili zdobyć wicemistrzostwo Dolnego Śląska . Po raz kolejny oprócz Huberta Maruszaka, wyróżnili się: najlepszy asystent oraz rozgrywający -Jakub Radzikowski, który swoimi dryblingami oraz asystami porywał kibiców zgromadzonych na hali oraz najlepszy obrońca - Szymon Kędzior, który razem z Jakubem stanowili zaporę nie do przejścia dla przeciwników. Nie można zapomnieć o zawodnikach rezerwowych, którzy także świetnie się spisali,  wspierając drużynę swoją grą. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników – relacjonuje trener Wojciech Poznański.

Skład drużyny:

Konrad Puchała, Michał Janowicz, Szymon Kędzior, Jakub Radzikowski, Hubert Maruszak, Marcin Józefiak, Oskar Bodnar, Jakub Greinert, Kacper Kamiński, Michał Kustra.

- Panowie, to co pokazaliście podczas turnieju, długo pozostanie w Waszej pamięci. Cieszcie się sukcesem , na który pracowaliście prawie 3 lata. Wszyscy na czele z trenerem są z was dumni i mamy nadzieję ,że jest to krok do dalszych sukcesów. Dziękuję rodzicom za świetny doping, który poniósł nas do drugiego miejsca w turnieju. Dziękuję zawodnikom za świetną atmosferę i godne reprezentowanie Gminy Marcinowice. Powodzenia chłopcy – dodaje trener.

Drużynę do sukcesu poprowadził trener UKS STEP AP Marcinowice Wojciech Poznański.

 

inf.: Wojciech Poznański, zdjęcie: Robert Makłowicz

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice