wtorek, 22 stycznia 2019r.
   
Czcionka

Gmina Marcinowice włącza się do prac nad strategią „SUDETY 2030”

Wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski podpisał deklarację przystąpienia do prac nad Strategią Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Południowej części Dolnego Śląska „SUDETY 2030”. W dniu 30 października 2017 r. podczas XXXVII Sesji Rady Gminy Marcinowice radni jednogłośnie zgodzili się na dołączenie gminy Marcinowice do tych prac. Dokument ten ma na celu wskazanie problemów, z jakimi borykają się samorządy naszego regionu.

Najbardziej rozwiniętymi ośrodkami są głównie Wrocław i północna część Dolnego Śląska , która zawyża wskaźniki całego województwa.

W informacjach statystycznych Dolny Śląsk to region zamożny, dlatego też w przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej środki na rozwój będą znacznie mniejsze niż dotychczas. Niestety południowa część Dolnego Śląska pod względem społecznym i gospodarczym znacznie odbiega od części północnej. Stąd też przystąpienie do prac nad wspólną strategią, która będzie wyznaczała wspólne kierunki działania i stanie się częścią nowej strategii Dolnego Śląska do 2030 r.

Będzie ona szansą na skuteczne ubieganie się o środki państwowe i europejskie, co w przypadku braku takiej inicjatywy byłoby dla biedniejszych subregionów południowej części Dolnego Śląska trudne do osiągnięcia. Wspólne działanie wszystkich ponad 80 gmin subregionu wałbrzyskiego i jeleniogórskiego będzie szansą na zrealizowanie tych zamierzeń.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice