wtorek, 15 stycznia 2019r.
   
Czcionka

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Szkoła Podstawowa w Strzelcach i w Marcinowicach włączyła się akcję o zasięgu światowym. 29 września obchodzono VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Młodsi sprawdzali, jak starsi tabliczkę mnożenia znają.

zdjęcie. SP Marcinowice

 

Celem akcji było zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Specjalnie przygotowane Patrole Egzaminacyjne sprawdzały jej znajomość w wielu miejscach. Uczniowie klasy VI ze szkoły w Strzelcach wybrali się na wycieczkę po swojej miejscowości odwiedzając sklep, ośrodek zdrowia oraz plebanię. Egzamin nie został podarowany również mieszkańcom napotkanym po drodze. W szkole patrol sprawdził znajomość tabliczki wśród nauczycieli oraz pracowników. Na przerwach Komisje przepytywały uczniów. Podobnie było w Szkole Podstawowej w Marcinowicach. Patrole Egzaminacyjne pojawiły się w szkole oraz w Urzędzie Gminy w Marcinowicach, gdzie egzaminatorzy sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia wśród pracowników urzędu, a także wśród radnych i chętnych do zmierzenia się z tym zadaniem.

Zdjęcie SP Strzelce

Wszyscy, którzy zdali pomyślnie egzamin obdarowani zostali specjalną odznaką i certyfikatem „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Organizatorami akcji w Szkole Podstawowej w Strzelcach była Pani Joanna Zawada, natomiast w Szkole Podstawowej w Marcinowicach Pani Magdalena Horodyska-Garbiec oraz Pani Edyta Weryńska.

Zdjęcie SP Strzelce

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice