wtorek, 22 stycznia 2019r.
   
Czcionka

„Wesele” w Szkole Podstawowej w Marcinowicach

8 września br. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyła się impreza kulturalna Narodowe Czytanie. Prawie cała Polska czytała 2 września, ale rok szkolny rządzi się swoimi prawami, dlatego czytanie odbyło się  później.


W tym roku zaproszeni goście: wójt gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Pani Bożena Lema, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach Pan Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Maria Wasilewska, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Pani Iwona Wiśniewska, dyrekcja Szkoły Podstawowej, nauczyciele i uczniowie zmagali się z tekstem Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Czytający musieli poradzić sobie z tekstem dramatu oraz elementami gwary. O tym, jak wspaniale radzili sobie z tym zadaniem, świadczy skupienie publiczności oraz gromkie brawa po zakończeniu czytania.

Organizatorzy wydarzenia państwo Bernadetta i Janusz Gaikowie dziękują wszystkim uczestnikom za odwagę publicznego głośnego czytania, wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do powstania scenografii oraz dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach za użyczenie zdjęcia. Zapraszamy za rok na kolejną edycję Narodowego Czytania.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice