wtorek, 22 stycznia 2019r.
   
Czcionka

Pierwszy dzwonek

Dnia 4 września 2017 r. we wszystkich polskich szkołach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/ 2018 .

Zdj. autor Szkoła Podstawowa w Marcinowicach

W tym roku po reformie oświaty nie funkcjonują już gimnazja, a jedynie w szkołach podstawowych oddziały gimnazjalne Zespół Szkół w Marcinowicach z dniem 1 września przekształcił się w ośmioletnią Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjum(aż do wygaśnięcia). Sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach zmieniła się w ośmioletnią szkołę podstawową, tak jak Katolicka Szkoła  Podstawowa Caritas w Wirach.

W inauguracji nowego roku szkolnego placówek oświatowych gminy Marcinowice brali udział wójt gminy Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Marcinowice Bożena Lema, sekretarz gminy Alicja Synowska oraz inspektor ds. oświaty Honorata Błońska.

Od 1 września 2017 Szkoła Podstawowa w Marcinowicach posiada również nowego dyrektora, którym jest Pani Beata Golczewska. Wraz z likwidacją gimnazjum dotychczasowy dyrektor Zespołu Szkół w Marcinowicach Pan Kazimierz Miś przeszedł na emeryturę.

- Przed nami nowe wyzwania związane z nowym systemem oświaty. Jestem dobrej myśli, ponieważ szkoły gminy Marcinowice są dobrze przygotowane. Wszystkim uczniom życzę zdobywania wysokich wyników w nauce, a także rozwoju swoich pasji i sukcesów z tym związanych. Nauczycielom życzę satysfakcji, pod każdym względem z wykonywanej pracy, a rodzicom, aby byli dumni ze swoich dzieci. – mówił wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice