piątek, 22 czerwca 2018r.
   
Czcionka

Będą reprezentować powiat

Młodzież z gminy Marcinowice przeszła z sukcesem Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się 29 marca 2017r. w Jaworzynie Śląskiej.


Była to już czterdziesta edycja tego konkursu, który w powiecie świdnickim z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Celem turnieju jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, postępowania w sytuacji zagrożenia oraz historii i tradycji pożarnictwa.

W turnieju wzięło udział 37 uczestników ( w kategorii szkoły podstawowe - 16, gimnazja - 18, szkoły ponadgimnazjalne - 3) z terenu gmin: Świdnica, Miasto Świdnica, Jaworzyna Śl., Strzegom, Dobromierz
i Marcinowice.

Uczestnicy pisali test wiedzy pod okiem Komisji złożonej z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, która odpowiadała za stronę merytoryczną turnieju.

Podczas eliminacji świetnie poradzili sobie reprezentanci z gminy Marcinowice. Dzięki solidnemu przygotowaniu, podczas eliminacji wojewódzkich, powiat świdnicki reprezentować będą dwie mieszkanki gminy Marcinowice:

- w kategorii szkoły podstawowe:  Natalia Richtscheid – uczennica Szkoły Podstawowej
w Marcinowicach,

- w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Emilia Poznańska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego
w Świdnicy, mieszkanka gminy Marcinowice, członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Zebrzydowie.

Wysokie drugie miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne zajął Paweł Figurski, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie, mieszkaniec gminy Marcinowice oraz strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworzyjanowie.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świdnicy, Komenda Powiatowa PSP w Świdnicy oraz Miasto i Gmina Jaworzyna Śląska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 25 kwietnia 2017 r.
w Jaworzynie Śląskiej.

WYSZUKIWARKA

BanerySTRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice