czwartek, 27 kwietnia 2017r.
   
Czcionka
image image image image
Dzień Strażaka
Targ Ziemi 124 – najlepsze lokalne produkty raz w miesiącu Ta inicjatywa z całą pewnością skradnie serca wszystkich spragnionych nieprzetworzonego, świeżego i wykonanego z pasją jedzenia. To również okazja do poznania lokalnych twórców i artystów oraz szansa na udział w wyjątkowych warsztatach. Jednym słowem – startuje comiesięczny Targ Ziemi 124 w Kraskowie!
Ruszył przetarg na zakup wozów i sprzętu dla jednostek OSP Gmina Świdnica ogłosiła przetarg na zakup wozów i sprzętu dla jednostek OSP, w tym również dla jednostki OSP Tworzyjanów.
Budowa przedszkola ruszyła Po uzyskaniu pozwolenia na budowę na działce przy skrzyżowaniu ulic Asnyka 
i Kruczkowskiego rozpoczęto budowę  nowoczesnego gminnego przedszkola.

Podziekowania od Prezydenta

Do Zespołu Szkół w Marcinowicach oraz Szkoły Podstawowej im. K.K.Baczyńskiego w Strzelcach w dniu 6 grudnia 2016 r. dotarł miły upominek z kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. Szkoły otrzymały podziękowania za zorganizowanie  „Narodowego Czytania”  powieści Henryka Sienkiewicza „Ouo vadis” wraz z bibliofilskim wydaniem książki:

 

Złote pióro… Elizy Moczurad

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Przerwy - Tetmajera w Marcinowicach to utalentowani młodzi ludzie. Świadczą o tym nagrody zdobywane w różnorodnych konkursach.

 

Więcej: Złote pióro… Elizy Moczurad

 

kominikat Inspektora Nadzoru Budowlanego

Komunikat do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych z terenu powiatu świdnickiego

W związku z możliwością wystąpienia – w okresie zimowym – niekorzystnych zmian warunków atmosferycznych powodujących potencjalne zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi i bezpieczeństwa mienia zwraca się uwagę właścicielom i zarządcom, że do ich obowiązków należy zapewnienie bezpiecznego użytkowania obiektów budowlanych będących w zarządzie. Nie należy dopuszczać do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg. Zaleca się odśnieżanie dachu w razie konieczności, jak również sukcesywne usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych przebiegających bezpośrednio przy budynku.

Powiatowy Inspektor
Nadzoru Budowlanego
w powiecie świdnickim
Barbara Rajca

 

Kolejna ważna inwestycja oddana do użytku

Mieszkańcy Szczepanowa w Gminie Marcinowice mogą cieszyć się nowym mostem.

Więcej: Kolejna ważna inwestycja oddana do użytku

 

Szkolenie dla beneficjentów

Szkolenie dla beneficjentów „Jak sporządzić Biznesplan?’

W związku z ogłoszeniem naboru wniosków na podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej, zachęcamy osoby które zamierzają   złożyć wnioski o pomoc w tym zakresie, do zgłaszania się na profesjonalne i bezpłatne szkolenia: Jak sporządzić Biznesplan?

12 grudnia 2016 r. o godz.: 10:00 – 16:00  w restauracji Pod Jeleniem  ul. Rynek 8, 55-050 Sobótka

Zgłoszenia można składać do 09.12.2016 r, do godz.: 12:00 drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod numerem 71 31 62 171

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W razie i pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem LGD.

Stowarzyszenie „Ślężanie – Lokalna Grupa Działania”
ul. Kościuszki 7/9 , 55-050 Sobótka
tel. 71 31 62 171, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.slezanie.eu

 

 

 

XXVII SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE

że w dniu  16 grudnia 2016 r.  o godz. 11:00
w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
XXVII SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

PORZĄDEK OBRAD SESJI  :

Więcej: XXVII SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Komunikat

Komunikat

Do właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów budowlanych z terenu powiatu świdnickiego

W związku z występowaniem zagrożeń w okresie zimowym związanych z eksploatacją instalacji grzewczych zaleca się właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych sprawdzenie stany technicznego przewodów kominowych: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych ( art. 62 ust. 1 pkt. 1 lit. c ustawy – Prawo budowlane). Brak szczelności i sprawności urządzeń spalających paliwa, instalacji kominowych i gazowych, oraz brak drożności i właściwego ciągu przewodów wentylacyjnych są najczęstszymi przyczynami zagrożeń, takich jak: zatrucia tlenkiem węgla(czadem), wybuch gazu czy pożar. Przypominam, że obowiązek usunięcia stwierdzonych uszkodzeń oraz uzupełnienia braków, które mogłyby spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia, pożar, wybuch lub zatrucie gazem spoczywa na właścicielach zarządcach i użytkownikach obiektów budowlanych (art. 70 ust. 1 ustawy – Prawo budowlane)

 

(-)Powiatowy Inspektor
Nadzoru Budowlanego
w powiecie świdnickim Barbara Rajca

 

Informacja - liście

UWAGA!!!

Worki z liśćmi należy przewozić na teren PSZOK w Marcinowicach (ul. Tuwima 25), który jest czynny
od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–8.30 oraz  14.30–15.30,
a także w trzecią sobotę miesiąca od godz. 9.00–12.00.

 

Środa z funduszami dla organizacji pozarządowych

Spotkanie informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami” dotyczące możliwości i zasad pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 dla organizacji pozarządowych

Dolnośląskie Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich (PIFE)zapraszają organizacje pozarządowe na kolejne tematyczne spotkanie informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami”.

Spotkania odbędą się 7 grudnia 2016 roku we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.

Podczas spotkania w Wałbrzychu, zostaną przedstawione możliwości pozyskania dofinansowania w 2017 r.:
- na projekty dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020,
- na projekty dofinansowane z krajowych programów operacyjnych, w tym z programu operacyjnego Interreg V A Polska – Czechy.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Więcej: Środa z funduszami dla organizacji pozarządowych

 

Rów w Wirkach gotowy

W miejsce zarośniętego rowu, który nie spełniał swojego zadania powstała granitowa budowla. Rów w Wirkach to kolejne przedsięwzięcie w gminie Marcinowice, które udało się zrealizować w tym roku.


Więcej: Rów w Wirkach gotowy

 

Strona 10 z 108

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory uzupełniające i referendum 2016

Banery


Gmina Marcinowice