środa, 12 grudnia 2018r.
   
Czcionka
image image image image
Droga w Marcinowicach gotowa Zakończyła się budowa drogi transportu rolnego w Marcinowicach, na którą Gmina Marcinowice otrzymała dotację z budżetu Województwa Dolnośląskiego we wrześniu tego roku.
Slubowania - I Sesja Rady Gminy Marcinowice Zaprzysiężenie nowych Radnych oraz Wójta Gminy Marcinowice  odbyło się w piątek 23 listopada 2018 r. podczas pierwszej Sesji Rady Gminy Marcinowice kadencji 2018-2023.
Uczniowie w SKSonTour w Oleśnicy W dniu 23 listopada 2018 r. uczniowie biorący udział w zajęciach sportowych w szkole w Strzelcach w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy  mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej imprezie – SKSonTour.
Poprawa stanu powietrza w Aglomeracji Wałbrzyskiej Szanowni Państwo,
NEWS:

Marcinowiny bezpłatny informator - wrzesień 2018

Nowy egzemplarz bezpłatnego informatora Marcinowiny!

Informujemy, iż w egzemplarzach drukowanych informatora Marcinowiny, który jest w obiegu na terenie gminy pojawił się oczywisty BŁĄD w druku.
Na stronie 4 druku, w artykule ”Wsparcie dla zabytków”. Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach NIE otrzymała  w 2015 r. 30 tys. zł dofinansowania na odwodnienie kościoła w Strzelcach. Dofinansowanie otrzymała jedynie Parafia Rzymskokatolicka w Mysłakowie.

Dofinansowanie trafiło do Parafii pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach dopiero w 2018 r., w kwocie 35 tys. zł na wsparcie przy odwodnieniu kościoła w Goli Świdnickiej, o którym zostało napisane w dalszej części artykułu.

Redakcja za błąd przeprasza.

Do pobrania egzemplarz Marcinowin na naszej stronie, poniżej:

Do pobrania : Pobierz

 

Więcej: Marcinowiny bezpłatny informator - wrzesień 2018

 

Informacja o szkoleniach LGD

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia wszystkich zainteresowanych złożeniem wniosku o POWIERZENIE GRANTU. Szkolenia dotyczyć będą przygotowania  dokumentacji konkursowej oraz warunków naboru ogłaszanego przez LGD w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zakres projektu grantowego:

Realizacja wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych i artystycznych dla mieszkańców obszaru LSR (np. warsztaty m in. kulinarne, artystyczne czy plastyczne, szkolenia, rajdy, wydarzenia integrujące, konkursy, przeglądy artystyczne i inne)

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: 71 3162171

Więcej: Informacja o szkoleniach LGD

 

Mieszkańcy pozbyli się azbestu

Dzięki programowi priorytetowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w tym roku, kolejne szkodliwe pokłady azbestu zniknęły z terenu gminy Marcinowice.


Więcej: Mieszkańcy pozbyli się azbestu

 

Relacja z Dożynek w Mysłakowie

 

Ruszył montaż siłowni

Rozpoczęły się prace nad instalacją siłowni zewnętrznych. Jako pierwsza zamontowana została siłownia na boisku w Mysłakowie.

Więcej: Ruszył montaż siłowni

 

Szlak pieszy w Sadach

Zakończony został I etap budowy szlaku w Sadach. W porozumieniu z Powiatem Świdnickim wykonano ok. 210 m dł. szklaku pieszego, który docelowo ma prowadzić przez całą miejscowość.


Więcej: Szlak pieszy w Sadach

 

Starostowie dożynek

Więcej: Starostowie dożynek

 

Promesa z Odnowy Dolnośląskiej Wsi

Gmina Marcinowice wśród 22 gmin, którym uroczyście zostały wręczone w dniu 22 sierpnia 2018 r. umowy i promesy w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Więcej: Promesa z Odnowy Dolnośląskiej Wsi

 

Będzie nowa remiza strażacka w Tworzyjanowie

W Tworzyjanowie powstaje nowa remiza strażacka. Ruszył I etap budowy.


Więcej: Będzie nowa remiza strażacka w Tworzyjanowie

 

XLVIII Sesja Rady Gminy Marcinowice

 

Strona 9 z 145

Przyjęcia interesantów

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń przyjmuje interesantów
w sprawach skarg i wniosków
w każdą środę
w godzinach od 8:00 do 15.00.
Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 74/85 85 226.

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice