wtorek, 23 maja 2017r.
   
Czcionka
image image image image
Targ Ziemi 124 – najlepsze lokalne produkty raz w miesiącu Ta inicjatywa z całą pewnością skradnie serca wszystkich spragnionych nieprzetworzonego, świeżego i wykonanego z pasją jedzenia. To również okazja do poznania lokalnych twórców i artystów oraz szansa na udział w wyjątkowych warsztatach. Jednym słowem – startuje comiesięczny Targ Ziemi 124 w Kraskowie!
Ruszył przetarg na zakup wozów i sprzętu dla jednostek OSP Gmina Świdnica ogłosiła przetarg na zakup wozów i sprzętu dla jednostek OSP, w tym również dla jednostki OSP Tworzyjanów.
Budowa przedszkola ruszyła Po uzyskaniu pozwolenia na budowę na działce przy skrzyżowaniu ulic Asnyka 
i Kruczkowskiego rozpoczęto budowę  nowoczesnego gminnego przedszkola.
System informacji przestrzennej Od marca 2017 r. na stronie internetowej Gminy Marcinowice dostępny jest system informacji przestrzennej.  

Podsumowanie roku w Marcinowickiej Policji

Przestępczość w gminie Marcinowice jak w całym powiecie świdnickim spada, wzrasta natomiast ilość interwencji.


 

Więcej: Podsumowanie roku w Marcinowickiej Policji

 

Dzień Babci i Dziadka

 

Ruszył nabór na usuwanie wyrobów zawierajacych azbest

Ruszył nabór wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Termin składania wniosków do dnia 31 stycznia 2017 r.

W ZWIĄZKU Z OGŁOSZONYM W DNIU 20 grudnia 2016 r. KONKURSOWYM NABOREM WNIOSKÓW, PRZEZ WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ, W RAMACH PROGRAMU „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW, część 1) USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST”, WÓJT GMINY MARCINOWICE INFORMUJE, ŻE GMINA MARCINOWICE ZAMIERZA PRZYSTĄPIĆ DO PROGRAMU ORAZ STARAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE DEMONTAŻU, ZBIERANIA, TRANSPORTU ORAZ UNIESZKODLIWIANIA WYROBÓW ZAWIARAJĄCYCH AZBEST, Z TERENU PRYWATNYCH POSESJI!

Maksymalna możliwość dofinansowania może wynieść do 85 % ze środków WFOŚiGW oraz NFOŚiGW, jednak nie więcej niż 800 zł za tonę usuniętych odpadów. Warunkiem uruchomienia programu będzie decyzja o przyznaniu środków zewnętrznych Gminie Marcinowice. W przypadku braku kwalifikacji wniosku Gminy, program nie będzie realizowany.

WARUNKIEM PRZYSTĄPIENIA DO PROGRAMU JEST:

Złożenie w Urzędzie Gminy kompletnego wniosku o przyznanie dofinansowania w terminie do 31stycznia 2017 r.

Wniesienie wkładu własnego wynoszącego 15 % kosztów demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania odpadów (w terminie określonym przez Wójta Gminy Marcinowice).

Uwaga! Zakup i montaż nowego pokrycia dachowego nie są objęte dofinansowaniem! Właściciel nieruchomości musi wykonać je we własnym zakresie.

W przypadku kiedy koszt demontażu, transportu i utylizacji  1 tony eternitu przekroczy szacowaną kwotę, powstałą różnicę pokrywa wnioskodawca. Ostateczny termin realizacji zadania wyznaczono do 15 września 2017 r.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 74/85-85-226, a wzory wniosków i oświadczeń są do pobrania na stronie www.marcinowice.pl oraz w pokoju nr 5 na parterze tut. Urzędu.

Do pobrania:
Informacja o wyrobach zawierających azbest

Wniosek

 

Więcej: Ruszył nabór na usuwanie wyrobów zawierajacych azbest

 

Badania mammograficzne w Żarowie, Jaworzynie Śląskiej i Strzegomiu

 

Finał WOŚP w Strzelcach

Co to był za dzień! 25. Finał WOŚP przechodzi do historii, jako rekordowy w Gminie Marcinowice – udało się zebrać 11 603,94 zł!

 

Więcej: Finał WOŚP w Strzelcach

 

Środki unijne

Ponad 9 mln zł

na promocję oferty gospodarczej regionu
na rynkach krajowych i międzynarodowych

24 stycznia br. kończy się nabór wniosków w konkursie organizowanym przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą. Środki unijne przeznaczone są dla jednostek samorządu terytorialnego (JST), ich związków i stowarzyszeń, jednostek organizacyjnych JST oraz dla Instytucji Otoczenia Biznesu (IOB) na promocję oferty gospodarczej regionu na rynkach krajowych i międzynarodowych.

Ponad 9 mln zł przeznaczono na:

- wsparcie procesu inwestycyjnego w regionie (np. rozwój zintegrowanego, regionalnego systemu informacji n/t ofert inwestycyjnych w regionie, przygotowanie informacji, prezentacja stref aktywności gospodarczej na zagranicznych targach branżowych)

- promocję gospodarcza regionu w celu przyciągnięcia nowych inwestorów. Promocja dopuszczalna jest w wymiarze krajowym i międzynarodowym, w tym również poprzez działania medialne (informacyjne, promocyjne, edukacyjne)

Preferowane będą projekty:

- realizowane w partnerstwie

- realizowane w ramach inteligentnych specjalizacji regionu

Minimalna wartość projektu to 10 tys. zł
Maksymalna wartość projektu to 4,5 mln zł
Maksymalny poziom dofinansowania projektudo 85% całkowitych wydatków kwalifikowalnych

Inwestycja musi się zakończyć do 31grudnia 2018 r.

Dokumentacja konkursowa zawierająca warunki udziału w konkursie jest opublikowana na stronie

http://dip.dolnyslask.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/553-1-4-c-promocja-oferty-gospodarczej-regionu-na-rynkach-krajowych-i-miedzynarodowych-konkurs-horyzontalny.html

Pytania dotyczące warunków udziału i aplikowania o dotacje można kierować poprzez:
e – mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 71 776 58 13-14,
w siedzibie DIP:Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca,ul. Strzegomska 2-4, 53-611 Wrocław

 

Bezpłatne seminarium

Szanowni Państwo,

Bezpłatne seminarium ,,Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania", odbędzie się 17 stycznia 2017 roku w Wałbrzychu.

W czasie szkolenia dowiedzą się Państwo m.in.:

  • o zasadach otrzymania finansowania na działania inwestycyjne i rozwojowe firm w latach 2014-2020;
  • o źródłach finansowania inwestycji dostępnych na poziomie centralnym oraz bezpośrednio w województwie;
  • o nowych produktach (formach) wsparcia przedsiębiorców, w tym dotacjach, pożyczkach, kredytach i innych formach dofinansowania działań innowacyjnych i rozwojowych;
  • gdzie szukać informacji o Funduszach Europejskich 2014-2020.


17 stycznia 2017 r., godz. 9.00
Hotel MARIA Sala Marysieńka, ul. Wrocławska 134 b, Wałbrzych

Program seminarium dostępny jest tutaj

Zgłoszenia na seminarium przyjmowane są elektronicznie poprzez stronę www.eurodlafirm2014-2020.pl

 

Umowa na budowę przedszkola podpisana

Marzenie o nowoczesnym przedszkolu w Marcinowicach niedługo stanie się rzeczywistością.

Więcej: Umowa na budowę przedszkola podpisana

 

Wielka Orkiestra w Strzelcach

Trwa odliczanie do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do którego włącza się również gmina Marcinowice. W tym dniu Gminny Ośrodek Kultury zaprasza w gościnne progi Szkoły Podstawowej w Strzelcach, gdzie odbędzie się wielkoorkiestrowe granie.

Więcej: Wielka Orkiestra w Strzelcach

 

Podsumowanie działań w roku 2016

Minęła połowa kadencji wójta gminy Marcinowice Władysława Gołębiowskiego i Rady Gminy Marcinowice. Podobnie jak w roku 2015, większość z zadań zaplanowanych na 2016 rok została zrealizowana.

Więcej: Podsumowanie działań w roku 2016

 

Strona 8 z 109

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory uzupełniające i referendum 2016

Banery


Gmina Marcinowice