wtorek, 27 czerwca 2017r.
   
Czcionka
image image image image
Dzieci opanowały urząd We wtorek 6 czerwca br. Urząd Gminy Marcinowice odwiedziły dzieci ze szkół gminy Marcinowice. Miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem urzędu, pracą urzędników oraz zasiąść w fotelu wójta gminy.
Bartosz Kozina ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach wyróżniony w kraju! Bartosz Kozina, uczeń klasy II B Szkoły Podstawowej w Strzelcach, został laureatem regionalnego i wojewódzkiego etapu (I miejsce!)  VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, którego organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Przepisy ruchu drogowego znają jak własną kieszeń Dzień 01.06.2017 r. w Szkole Podstawowej w Strzelcach  był  nie tylko  okazją do świętowania Dnia Dziecka, ale również podsumowania wszelkich działań edukacyjnych oraz przedsięwzięć związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.
Rzeźba odkryta w Strzelcach przekazana do muzeum Rzeźba wykopana podczas prac ziemno-budowlanych przy Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach znajdzie swoje miejsce w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.
NEWS:

Informacja - prace społecznie użyteczne

Prace społecznie użyteczne w 2017 roku

Informujemy o możliwości przystąpienia w roku 2017 do prac społecznie użytecznych realizowanych na terenie gminy Marcinowice.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Marcinowicach.
Informacji  udzielają pracownicy socjalni GOPS Marcinowice – nr telefonu 74 85 85 222

 

Do wykonywania prac społecznie użytecznych mogą być skierowane osoby bezrobotne:

- bez prawa do zasiłku,

- korzystające ze świadczeń pomocy społecznej,

- osoby uczestniczące w kontrakcie socjalnym, indywidualnym programie usamodzielniania, lokalnym programie pomocy społecznej lub indywidualnym programie zatrudnienia socjalnego, jeżeli podjęły uczestnictwo w tych formach w wyniku skierowania powiatowego urzędu pracy.

Organizacja prac społecznie użytecznych

Prace społecznie użyteczne mogą być wykonywane w wymiarze do 10 godzin tygodniowo na terenie gminy, w której bezrobotny zamieszkuje lub przebywa.

 

Dzień Kobiet

 

Ogłoszenie Posterunku Policji w Marcinowicach

 

Niezwykłe ferie w gminie Marcinowice

Podczas ferii najmłodsi mieszkańcy gminy Marcinowice mieli nie lada frajdę uczestnicząc w niezwykłych zajęciach. Młodzież nie mogła narzekać na nudę.

 

Więcej: Niezwykłe ferie w gminie Marcinowice

 

Ankieta Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Ankieta dotycząca opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Marcinowice

Szanowni Państwo,

trwają prace nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Marcinowice. Strategia będzie dokumentem wyznaczającym kierunki rozwoju naszej Gminy na kolejne lata w zakresie rozwiązywania problemów społecznych. W związku z tym prosimy o wypełnienie poniższej anonimowej ankiety. Jest ona skierowana do mieszkańców Gminy Marcinowice i ma na celu właściwe zdiagnozowanie problemów społecznych występujących na jej obszarze. Wyniki tego badania ankietowego posłużą do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Marcinowice.

Wypełnioną ankietę prosimy dostarczyć do biura Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ul. J.Tuwima 22, 58-124 Marcinowice lub przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Do pobrania-------> Ankieta


Z góry dziękujemy za udział w badaniu.

 

Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Konfederację Lewiatan pn. Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania. Wydarzenie odbędzie się 8 marca 2017r. we Wrocławiu (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Centrum Dydaktyczno-Naukowe, pl. Grunwaldzki 24a)

Na warsztaty zapraszamy tych przedsiębiorców, którzy:

  • Posiadają już wiedzę na temat zasad wsparcia i źródeł finansowania w latach 2014-2020 i szukają szczegółowych informacji w tym zakresie.
  • Mają pomysł na projekt i są zainteresowani przygotowaniem wniosku w odniesieniu do możliwego zakresu FE.

Po warsztacie przedsiębiorcy będą mieli możliwość konsultacji swoich pomysłów indywidualnie z trenerami.

Warsztat jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń, które spełnią warunki wstępne do udziału w warsztacie.

Z jednej firmy w warsztacie może wziąć udział jedna osoba
Zgłoszenia na warsztat
przyjmowane są elektronicznie poprzez stronę www.eurodlafirm2014-2020.pl

Aby zapisać się na warsztat wymagana jest rejestracja oraz założenie konta na platformie wymiany wiedzy.
Szczegóły dostępne poniżej:

Więcej: Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców

 

Pismo policji w sprawie ptasiej grypy

 

Tradycje Stołu Wielkonocnego po raz trzynasty

Rozpoczynają się przygotowania do największego wydarzenia wielkanocnego w regionie – Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach.

Więcej: Tradycje Stołu Wielkonocnego po raz trzynasty

 

UWAGA! HPAI

APEL

Do hodowców drobiu

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Oraz Głównego Lekarza Weterynarii

Szanowni Państwo!

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.

Więcej: UWAGA! HPAI

 

Kolejny rok bogaty w inwestycje

Pierwsza w tym roku sesja Rady Gminy Marcinowice odbyła się 16 lutego 2017 r. w sali narad Urzędu Gminy.

 

Więcej: Kolejny rok bogaty w inwestycje

 

Strona 8 z 110

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory uzupełniające i referendum 2016

Banery


Gmina Marcinowice