czwartek, 27 kwietnia 2017r.
   
Czcionka
image image image image
Dzień Strażaka
Targ Ziemi 124 – najlepsze lokalne produkty raz w miesiącu Ta inicjatywa z całą pewnością skradnie serca wszystkich spragnionych nieprzetworzonego, świeżego i wykonanego z pasją jedzenia. To również okazja do poznania lokalnych twórców i artystów oraz szansa na udział w wyjątkowych warsztatach. Jednym słowem – startuje comiesięczny Targ Ziemi 124 w Kraskowie!
Ruszył przetarg na zakup wozów i sprzętu dla jednostek OSP Gmina Świdnica ogłosiła przetarg na zakup wozów i sprzętu dla jednostek OSP, w tym również dla jednostki OSP Tworzyjanów.
Budowa przedszkola ruszyła Po uzyskaniu pozwolenia na budowę na działce przy skrzyżowaniu ulic Asnyka 
i Kruczkowskiego rozpoczęto budowę  nowoczesnego gminnego przedszkola.

zDolny z historii i wiedzy o społeczeństwie

Uczeń klasy IIIA, Publicznego Gimnazjum im. K. Przerwy-Tetmajera w Marcinowicach Wojciech Gaik znalazł się wśród 31 finalistów XVI Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak.


 

Więcej: zDolny z historii i wiedzy o społeczeństwie

 

Zwrot podatku akcyzowego

UWAGA ROLNICY!

INFORMACJA NA TEMAT TERMINU SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DO OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ W 2017 r.


Pierwszy termin składania wniosków:

od 1 do 28 lutego 2017 r. - wypełniony wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z imiennymi fakturami VAT dokumentującymi zakup  oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 01.08.2016 r. do 31.01.2017 r. należy przedłożyć w Urzędzie Gminy w Marcinowicach w pok. nr 2 na parterze.

Wnioski dostępne będą u Sołtysów wsi, w Urzędzie Gminy Marcinowice (pok. nr 2) oraz na stronie internetowej gminy Marcinowice: www.marcinowice.pl

W załączeniu wzór wniosku.

WZÓR

 

Spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej organizuje spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów Poddziałania 1.5.2 Rozwój produktów i usług w MŚP- ZIT AW (Schemat 1.5 A Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP) -Mikroprzedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą krócej niż 2 lata – zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach ww. konkursu.

Miejsce i termin spotkania:
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, ul. P. Wysockiego 29, Wałbrzych
14 lutego 2017 r.;  w godz. od 10.00 – 13.00,
rejestracja uczestników od godziny 9.45

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wymienionym spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go jako załącznik na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 13 lutego 2017 r. do godz. 10.00.

Więcej: Spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów

 

Ogłoszenie o naborze wniosków dla przedsiębiorstw

Od dnia 30.01 do 23.02. 2017 r. trwa nabór projektów w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej na dofinansowanie projektów w konkursach :

- Internacjonalizacja przedsiębiorstw – konkurs horyzontalny

http://www.dip.dolnyslask.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/601-1-4-1-b-c.html

- Internacjonalizacja przedsiębiorstw – ZIT WroF

http://www.dip.dolnyslask.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/603-1-4-2-b-c-zwiekszenie-miedzynarodowej-ekspansji-msp-poprzez-wdrozenie-nowych-modeli-biznesowych-oraz-zwiekszenia-ekspansji-na-rynki-zewnetrzne-konkurs-zit-wrof.html

SCHEMAT  1.4 B c

Zwiększenie międzynarodowej ekspansji MŚP poprzez wdrożenie nowych modeli biznesowych oraz zwiększenia ekspansji na rynki zewnętrzne

Więcej: Ogłoszenie o naborze wniosków dla przedsiębiorstw

 

Zmiana HARMONOGRAMU ODBIORU ODPADÓW

UWAGA!!!

ZMIANA HARMONOGRAMU ODBIORU ODPADÓW

Od 01.02.2017 r. do 30.04.2017 r. będzie obowiązywał nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Prosimy, by każdy dokładnie zapoznał się z jego treścią.

Ponadto warto się również zapoznać z terminami bezpłatnego odbioru odpadów wielkogabarytowych.

W przypadku braku odbioru odpadów z danej nieruchomości w terminach podanych w harmonogramie, niedostarczenia worków do segregacji lub niedostarczenia pojemnika na odpady komunalne, prosimy o zgłaszanie tego w UG w pokoju nr 2 na parterze lub bezpośrednio pod numerem tel. 74/850 34 86.

Poniżej znajdują się informacje o firmie, która aktualnie świadczy usługi odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Marcinowice:

 

Zakład Oczyszczania Miasta Sp. z o. o.
ul. Metalowców 4
58-100 Świdnica
tel. 74/ 852 21 04

Harmonogram do pobrania

 

Więcej: Zmiana HARMONOGRAMU ODBIORU ODPADÓW

 

Podsumowanie roku w Marcinowickiej Policji

Przestępczość w gminie Marcinowice jak w całym powiecie świdnickim spada, wzrasta natomiast ilość interwencji.


 

Więcej: Podsumowanie roku w Marcinowickiej Policji

 

Dzień Babci i Dziadka

 

Ruszył nabór na usuwanie wyrobów zawierajacych azbest

Ruszył nabór wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Termin składania wniosków do dnia 31 stycznia 2017 r.

W ZWIĄZKU Z OGŁOSZONYM W DNIU 20 grudnia 2016 r. KONKURSOWYM NABOREM WNIOSKÓW, PRZEZ WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ, W RAMACH PROGRAMU „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW, część 1) USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST”, WÓJT GMINY MARCINOWICE INFORMUJE, ŻE GMINA MARCINOWICE ZAMIERZA PRZYSTĄPIĆ DO PROGRAMU ORAZ STARAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE DEMONTAŻU, ZBIERANIA, TRANSPORTU ORAZ UNIESZKODLIWIANIA WYROBÓW ZAWIARAJĄCYCH AZBEST, Z TERENU PRYWATNYCH POSESJI!

Maksymalna możliwość dofinansowania może wynieść do 85 % ze środków WFOŚiGW oraz NFOŚiGW, jednak nie więcej niż 800 zł za tonę usuniętych odpadów. Warunkiem uruchomienia programu będzie decyzja o przyznaniu środków zewnętrznych Gminie Marcinowice. W przypadku braku kwalifikacji wniosku Gminy, program nie będzie realizowany.

WARUNKIEM PRZYSTĄPIENIA DO PROGRAMU JEST:

Złożenie w Urzędzie Gminy kompletnego wniosku o przyznanie dofinansowania w terminie do 31stycznia 2017 r.

Wniesienie wkładu własnego wynoszącego 15 % kosztów demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania odpadów (w terminie określonym przez Wójta Gminy Marcinowice).

Uwaga! Zakup i montaż nowego pokrycia dachowego nie są objęte dofinansowaniem! Właściciel nieruchomości musi wykonać je we własnym zakresie.

W przypadku kiedy koszt demontażu, transportu i utylizacji  1 tony eternitu przekroczy szacowaną kwotę, powstałą różnicę pokrywa wnioskodawca. Ostateczny termin realizacji zadania wyznaczono do 15 września 2017 r.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 74/85-85-226, a wzory wniosków i oświadczeń są do pobrania na stronie www.marcinowice.pl oraz w pokoju nr 5 na parterze tut. Urzędu.

Do pobrania:
Informacja o wyrobach zawierających azbest

Wniosek

 

Więcej: Ruszył nabór na usuwanie wyrobów zawierajacych azbest

 

Badania mammograficzne w Żarowie, Jaworzynie Śląskiej i Strzegomiu

 

Finał WOŚP w Strzelcach

Co to był za dzień! 25. Finał WOŚP przechodzi do historii, jako rekordowy w Gminie Marcinowice – udało się zebrać 11 603,94 zł!

 

Więcej: Finał WOŚP w Strzelcach

 

Strona 7 z 108

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory uzupełniające i referendum 2016

Banery


Gmina Marcinowice