wtorek, 23 maja 2017r.
   
Czcionka
image image image image
Targ Ziemi 124 – najlepsze lokalne produkty raz w miesiącu Ta inicjatywa z całą pewnością skradnie serca wszystkich spragnionych nieprzetworzonego, świeżego i wykonanego z pasją jedzenia. To również okazja do poznania lokalnych twórców i artystów oraz szansa na udział w wyjątkowych warsztatach. Jednym słowem – startuje comiesięczny Targ Ziemi 124 w Kraskowie!
Ruszył przetarg na zakup wozów i sprzętu dla jednostek OSP Gmina Świdnica ogłosiła przetarg na zakup wozów i sprzętu dla jednostek OSP, w tym również dla jednostki OSP Tworzyjanów.
Budowa przedszkola ruszyła Po uzyskaniu pozwolenia na budowę na działce przy skrzyżowaniu ulic Asnyka 
i Kruczkowskiego rozpoczęto budowę  nowoczesnego gminnego przedszkola.
System informacji przestrzennej Od marca 2017 r. na stronie internetowej Gminy Marcinowice dostępny jest system informacji przestrzennej.  

Kolejny rok bogaty w inwestycje

Pierwsza w tym roku sesja Rady Gminy Marcinowice odbyła się 16 lutego 2017 r. w sali narad Urzędu Gminy.

 

Więcej: Kolejny rok bogaty w inwestycje

 

Mammografia w Marcinowicach

Mammografia 22 marca 2017 r. przy Urzędzie Gminy w Marcinowicach.

 

Więcej: Mammografia w Marcinowicach

 

XXIX SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE

że w dniu 16 lutego 2017 r.  o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
XXIX SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

PORZĄDEK OBRAD SESJI :

 

Więcej: XXIX SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Młodzi recytatorzy na start

W gminnych eliminacjach do XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” udział wzięła rekordowa liczba 21 młodych talentów z gminy Marcinowice.

Więcej: Młodzi recytatorzy na start

 

Informacja Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków

Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków we Wrocławiu informuje, że obowiązująca od dnia 1 stycznia 2017R. zmiana ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach(Dz.U. z 2016r.,poz.2249) przewidująca w szczególności zwolnienie z wymogu uzyskiwania zezwolenia na wycinkę drew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, nie znosi wymogu uzyskiwania w tym przypadku pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Wejście w życie w/w nowelizacji nie ma wpływu na treść przepisów ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami(Dz. U. z 2014r., poz.1446 ze zm.). Na podstawie art. 36 ust.1 pkt.1 i pkt.11 tej ustawy pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków wymaga dokonanie zmiany przy zabytku, polegające na usunięciu drzewa lub krzewu z terenu nieruchomości, będących wpisanymi do rejestru zabytków cmentarzami, parkami, ogrodami i innymi formami zaprojektowanej zieleni, o których mowa w art.6 ust.1 pkt.1 lit. f i g ww. ustawy lub położonych na terenie wpisanych do rejestru zabytków układów urbanistycznych lub ruralistycznych albo których zieleń jest wymienionym w decyzji o wpisie do rejestru zabytków komponentem tych układów.

 

zDolny z historii i wiedzy o społeczeństwie

Uczeń klasy IIIA, Publicznego Gimnazjum im. K. Przerwy-Tetmajera w Marcinowicach Wojciech Gaik znalazł się wśród 31 finalistów XVI Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak.


 

Więcej: zDolny z historii i wiedzy o społeczeństwie

 

Zwrot podatku akcyzowego

UWAGA ROLNICY!

INFORMACJA NA TEMAT TERMINU SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DO OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ W 2017 r.


Pierwszy termin składania wniosków:

od 1 do 28 lutego 2017 r. - wypełniony wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z imiennymi fakturami VAT dokumentującymi zakup  oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 01.08.2016 r. do 31.01.2017 r. należy przedłożyć w Urzędzie Gminy w Marcinowicach w pok. nr 2 na parterze.

Wnioski dostępne będą u Sołtysów wsi, w Urzędzie Gminy Marcinowice (pok. nr 2) oraz na stronie internetowej gminy Marcinowice: www.marcinowice.pl

W załączeniu wzór wniosku.

WZÓR

 

Spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej organizuje spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów Poddziałania 1.5.2 Rozwój produktów i usług w MŚP- ZIT AW (Schemat 1.5 A Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP) -Mikroprzedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą krócej niż 2 lata – zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach ww. konkursu.

Miejsce i termin spotkania:
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, ul. P. Wysockiego 29, Wałbrzych
14 lutego 2017 r.;  w godz. od 10.00 – 13.00,
rejestracja uczestników od godziny 9.45

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wymienionym spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go jako załącznik na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 13 lutego 2017 r. do godz. 10.00.

Więcej: Spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów

 

Ogłoszenie o naborze wniosków dla przedsiębiorstw

Od dnia 30.01 do 23.02. 2017 r. trwa nabór projektów w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej na dofinansowanie projektów w konkursach :

- Internacjonalizacja przedsiębiorstw – konkurs horyzontalny

http://www.dip.dolnyslask.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/601-1-4-1-b-c.html

- Internacjonalizacja przedsiębiorstw – ZIT WroF

http://www.dip.dolnyslask.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/603-1-4-2-b-c-zwiekszenie-miedzynarodowej-ekspansji-msp-poprzez-wdrozenie-nowych-modeli-biznesowych-oraz-zwiekszenia-ekspansji-na-rynki-zewnetrzne-konkurs-zit-wrof.html

SCHEMAT  1.4 B c

Zwiększenie międzynarodowej ekspansji MŚP poprzez wdrożenie nowych modeli biznesowych oraz zwiększenia ekspansji na rynki zewnętrzne

Więcej: Ogłoszenie o naborze wniosków dla przedsiębiorstw

 

Zmiana HARMONOGRAMU ODBIORU ODPADÓW

UWAGA!!!

ZMIANA HARMONOGRAMU ODBIORU ODPADÓW

Od 01.02.2017 r. do 30.04.2017 r. będzie obowiązywał nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Prosimy, by każdy dokładnie zapoznał się z jego treścią.

Ponadto warto się również zapoznać z terminami bezpłatnego odbioru odpadów wielkogabarytowych.

W przypadku braku odbioru odpadów z danej nieruchomości w terminach podanych w harmonogramie, niedostarczenia worków do segregacji lub niedostarczenia pojemnika na odpady komunalne, prosimy o zgłaszanie tego w UG w pokoju nr 2 na parterze lub bezpośrednio pod numerem tel. 74/850 34 86.

Poniżej znajdują się informacje o firmie, która aktualnie świadczy usługi odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Marcinowice:

 

Zakład Oczyszczania Miasta Sp. z o. o.
ul. Metalowców 4
58-100 Świdnica
tel. 74/ 852 21 04

Harmonogram do pobrania

 

Więcej: Zmiana HARMONOGRAMU ODBIORU ODPADÓW

 

Strona 7 z 109

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory uzupełniające i referendum 2016

Banery


Gmina Marcinowice