czwartek, 27 kwietnia 2017r.
   
Czcionka
image image image image
Dzień Strażaka
Targ Ziemi 124 – najlepsze lokalne produkty raz w miesiącu Ta inicjatywa z całą pewnością skradnie serca wszystkich spragnionych nieprzetworzonego, świeżego i wykonanego z pasją jedzenia. To również okazja do poznania lokalnych twórców i artystów oraz szansa na udział w wyjątkowych warsztatach. Jednym słowem – startuje comiesięczny Targ Ziemi 124 w Kraskowie!
Ruszył przetarg na zakup wozów i sprzętu dla jednostek OSP Gmina Świdnica ogłosiła przetarg na zakup wozów i sprzętu dla jednostek OSP, w tym również dla jednostki OSP Tworzyjanów.
Budowa przedszkola ruszyła Po uzyskaniu pozwolenia na budowę na działce przy skrzyżowaniu ulic Asnyka 
i Kruczkowskiego rozpoczęto budowę  nowoczesnego gminnego przedszkola.

Ankieta Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Ankieta dotycząca opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Marcinowice

Szanowni Państwo,

trwają prace nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Marcinowice. Strategia będzie dokumentem wyznaczającym kierunki rozwoju naszej Gminy na kolejne lata w zakresie rozwiązywania problemów społecznych. W związku z tym prosimy o wypełnienie poniższej anonimowej ankiety. Jest ona skierowana do mieszkańców Gminy Marcinowice i ma na celu właściwe zdiagnozowanie problemów społecznych występujących na jej obszarze. Wyniki tego badania ankietowego posłużą do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Marcinowice.

Wypełnioną ankietę prosimy dostarczyć do biura Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ul. J.Tuwima 22, 58-124 Marcinowice lub przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Do pobrania-------> Ankieta


Z góry dziękujemy za udział w badaniu.

 

Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Konfederację Lewiatan pn. Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania. Wydarzenie odbędzie się 8 marca 2017r. we Wrocławiu (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Centrum Dydaktyczno-Naukowe, pl. Grunwaldzki 24a)

Na warsztaty zapraszamy tych przedsiębiorców, którzy:

  • Posiadają już wiedzę na temat zasad wsparcia i źródeł finansowania w latach 2014-2020 i szukają szczegółowych informacji w tym zakresie.
  • Mają pomysł na projekt i są zainteresowani przygotowaniem wniosku w odniesieniu do możliwego zakresu FE.

Po warsztacie przedsiębiorcy będą mieli możliwość konsultacji swoich pomysłów indywidualnie z trenerami.

Warsztat jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń, które spełnią warunki wstępne do udziału w warsztacie.

Z jednej firmy w warsztacie może wziąć udział jedna osoba
Zgłoszenia na warsztat
przyjmowane są elektronicznie poprzez stronę www.eurodlafirm2014-2020.pl

Aby zapisać się na warsztat wymagana jest rejestracja oraz założenie konta na platformie wymiany wiedzy.
Szczegóły dostępne poniżej:

Więcej: Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców

 

Pismo policji w sprawie ptasiej grypy

 

Tradycje Stołu Wielkonocnego po raz trzynasty

Rozpoczynają się przygotowania do największego wydarzenia wielkanocnego w regionie – Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach.

Więcej: Tradycje Stołu Wielkonocnego po raz trzynasty

 

UWAGA! HPAI

APEL

Do hodowców drobiu

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Oraz Głównego Lekarza Weterynarii

Szanowni Państwo!

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.

Więcej: UWAGA! HPAI

 

Kolejny rok bogaty w inwestycje

Pierwsza w tym roku sesja Rady Gminy Marcinowice odbyła się 16 lutego 2017 r. w sali narad Urzędu Gminy.

 

Więcej: Kolejny rok bogaty w inwestycje

 

Mammografia w Marcinowicach

Mammografia 22 marca 2017 r. przy Urzędzie Gminy w Marcinowicach.

 

Więcej: Mammografia w Marcinowicach

 

XXIX SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE

że w dniu 16 lutego 2017 r.  o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
XXIX SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

PORZĄDEK OBRAD SESJI :

 

Więcej: XXIX SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Młodzi recytatorzy na start

W gminnych eliminacjach do XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” udział wzięła rekordowa liczba 21 młodych talentów z gminy Marcinowice.

Więcej: Młodzi recytatorzy na start

 

Informacja Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków

Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków we Wrocławiu informuje, że obowiązująca od dnia 1 stycznia 2017R. zmiana ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach(Dz.U. z 2016r.,poz.2249) przewidująca w szczególności zwolnienie z wymogu uzyskiwania zezwolenia na wycinkę drew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, nie znosi wymogu uzyskiwania w tym przypadku pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Wejście w życie w/w nowelizacji nie ma wpływu na treść przepisów ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami(Dz. U. z 2014r., poz.1446 ze zm.). Na podstawie art. 36 ust.1 pkt.1 i pkt.11 tej ustawy pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków wymaga dokonanie zmiany przy zabytku, polegające na usunięciu drzewa lub krzewu z terenu nieruchomości, będących wpisanymi do rejestru zabytków cmentarzami, parkami, ogrodami i innymi formami zaprojektowanej zieleni, o których mowa w art.6 ust.1 pkt.1 lit. f i g ww. ustawy lub położonych na terenie wpisanych do rejestru zabytków układów urbanistycznych lub ruralistycznych albo których zieleń jest wymienionym w decyzji o wpisie do rejestru zabytków komponentem tych układów.

 

Strona 6 z 108

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory uzupełniające i referendum 2016

Banery


Gmina Marcinowice