czwartek, 13 grudnia 2018r.
   
Czcionka
image image image image
Droga w Marcinowicach gotowa Zakończyła się budowa drogi transportu rolnego w Marcinowicach, na którą Gmina Marcinowice otrzymała dotację z budżetu Województwa Dolnośląskiego we wrześniu tego roku.
Slubowania - I Sesja Rady Gminy Marcinowice Zaprzysiężenie nowych Radnych oraz Wójta Gminy Marcinowice  odbyło się w piątek 23 listopada 2018 r. podczas pierwszej Sesji Rady Gminy Marcinowice kadencji 2018-2023.
Uczniowie w SKSonTour w Oleśnicy W dniu 23 listopada 2018 r. uczniowie biorący udział w zajęciach sportowych w szkole w Strzelcach w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy  mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej imprezie – SKSonTour.
Poprawa stanu powietrza w Aglomeracji Wałbrzyskiej Szanowni Państwo,
NEWS:

Tradycje Stołu Wielkanocnego 2011

W niedzielę 17 kwietnia br. w Gminie Marcinowice zapachniało wiosną i świętami, a wszystko za sprawą cyklicznej uroczystości: ”Tradycje Stołu Wielkanocnego”, która odbyła się już po raz siódmy. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno po stronie odwiedzających jak i imponującą ilością prezentowanych stołów. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa, Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Paweł Czyszczoń, Dyrektor Biura Dolnośląskiej Izby Rolniczej Tadeusz Jakubowski, Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Urszula Solińska – Marek, Zastępca Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Magdalena Rumiancew - Wróblewska, Poseł na Sejm Anna Zalewska, po raz pierwszy Ks. Waldemar Pytel – Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej (Kościoła Pokoju) w Świdnicy, Radna Sejmiku Dolnośląskiego Elżbieta Gaszyńska, księża,  wójtowie i burmistrzowie zaprzyjaźnionych gmin i miast, sołtysi, radni z wielu gmin oraz reprezentacja z powiatu łowickiego i kartuskiego. Chociaż  wszystkich nie da się wymienić z imienia i nazwiska to rozpoznają ich Państwo na zdjęciach. Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik podziękował wszystkim, którzy zgłosili swój udział w konkursie i przygotowali przepiękne stoły wielkanocne, a także tym którzy rozkoszowali się przygotowanymi potrawami oraz życzył wszystkim zdrowych i radosnych świąt Wielkanocnych. Do zobaczenia za rok

Więcej: Tradycje Stołu Wielkanocnego 2011

 

Podpisanie Umowy

W ubiegły czwartek (tj. 14.04.2011r.) Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik podpisał umowę z Biurem Projektów Budownictwa Komunalnego we Wrocławiu Sp. z o.o. na sporządzenie dokumentacji projektowej „Sieci Kanalizacji Sanitarnej z przyłączami w miejscowościach Kątki, Wirki, Wiry, Mysłaków, Tąpadła z przesyłem do Zebrzydowa”. Wartość zadania opiewa na kwotę 244 700,00 zł. Ponieważ termin realizacji zadania jest krótki – 15.03.2012r. już na początku maja projektanci rozpoczną pracę w terenie uzgadniając z właścicielami posesji lokalizację przyłączy kanalizacyjnych

Więcej: Podpisanie Umowy

 

Nowe taryfy

Rada Gminy Marcinowice uchwałą Nr VI/27/11 z dnia 11 marca 2011 r. zatwierdziła nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Marcinowice na okres od 01 maja 2011r. do dnia 30 kwietnia 2012r.
Taryfowe ceny i stawki opłat dotyczą wszystkich odbiorców usług w zakresie dostawy wody i odbioru ścieków świadczonych przez Zakład Usług Wodnych i Komunalnych Sp. z o.o. z wyłączeniem odbiorców i dostawców hurtowych oraz usług świadczonych przy użyciu wozów asenizacyjnych. Poprzednia taryfa obowiązywała od 2009r.
Wzrost stawek za dostarczaną wodę i odprowadzane ścieki podyktowany jest wzrostem cen energii elektrycznej, paliwa, wzrostem cen materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych na remonty i naprawę urządzeń wodociągowych celem utrzymania ich w gotowości do świadczenia usług.

 

Tradycje Stołu Wielkanocnego

Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik serdecznie zaprasza do udziału w barwnej imprezie pn. Tradycje Stołu Wielkanocnego, która odbędzie się w Niedzielę Palmową 17 kwietnia br. Wszystkich serdecznie zapraszamy na godz. 14.00 do Hali Sportowej w Marcinowicach. Będzie to nie tylko uczta dla oka i ducha, ale również możliwość degustacji tradycyjnych potraw wielkanocnych, które goszczą na naszych stołach, a pochodzą z różnych stron Polski i nie tylko. Uczestnicy będą mogli posłuchać muzyki ludowej i piosenek w wykonaniu zespołów, które przybędą do Marcinowic. Jak się okazuje nasze bogactwo lokalne to nie tylko wspaniała sztuka kulinarna, ale również talenty artystyczne, które często jej towarzyszą.

 

Góralskie opowieści w marcinowickim gimnazjum

Już po raz siódmy w marcinowickim gimnazjum im. K. Przerwy- Tetmajera odbył się konkurs „Kaziukowe Gadanie”, organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Bibliotekę Zespołu szkół w Marcinowicach,  w którym wzięli udział gimnazjaliści z powiatu świdnickiemu. Laureatami zostali: I miejsce-  Izabela Piecyk z Gimnazjum w Lutomi, II -Katarzyna Gruba z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Jury postanowiło też przyznać dwa trzecie miejsca, które zdobyły: Kamila Cyniak z Gimnazjum w Pszenne oraz reprezentantka gospodarzy - Gabriela Leśniańska.  W tym roku gimnazjaliści zmierzyli się z trudną w interpretacji prozą patrona szkoły. Zebrani mogli usłyszeć opowieści o zbójnikach, tęsknocie za górami, za wolnością…
Przesłuchaniom towarzyszyła muzyka w wykonaniu uczniów gimnazjum w Marcinowicach Karola i Marzeny . Nagrody ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Marcinowicach, Bank Spółdzielczy w Marcinowicach oraz dyrektor Zespołu Szkół w Marcinowicach, a przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty – pani B. Lema poczęstowała uczestników słodyczami. Dziękujemy uczestnikom, ich opiekunom i zapraszamy za rok. 

Więcej: Góralskie opowieści w marcinowickim gimnazjum

 

Nasi gimnazjaliści w ''Arsenale Pamięci''

23 marca okazał się szczęśliwym dniem dla uczniów Publicznego Gimnazjum im. K. Przerwy-Tetmajera w Marcinowicach. Uczniowie naszej szkoły po zaciętej walce na ułamki punktów zdobyli 3 miejsce w patriotycznym konkursie „Arsenał Pamięci” zorganizowanym przez świdnicki Hufiec ZHP.
Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swą wiedzę dotyczącą rówieśników z czasów II wojny światowej w niebanalny sposób przeprowadzonych konkurencjach – krzyżówkach, słuchowiskach… Nasi uczniowie otrzymali nagrody od organizatorów konkursu oraz specjalne wydawnictwa naukowe ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkół w Marcinowicach pana Kazimierza Misia Drużynę w składzie: Anna Białas, Magdalena Moczurad i Sebastian Konstanty przygotował do konkursu J. Gaik.

Więcej: Nasi gimnazjaliści w ''Arsenale Pamięci''

 

Młodzież Zapobiega Pożarom

Pod tym  hasłem  w dniu 24 marca 20011r. w jednostce OSP w Świdnicy  odbyły się  eliminacje  Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Cel turnieju to  popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się  sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą.
Ponownie pierwsze miejsce w  grupie gimnazjalistów zdobył Sebastian Konstanty z Gimnazjum w Marcinowicach ( MDP Zebrzydów ). Jego opiekunem jest  pan  Władysław Bielecki nauczyciel z tegoż  Gimnazjum.. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Świdnickiego oraz  Gminy Powiatu Świdnickiego.
Sebastian będzie reprezentował Powiat Świdnicki w eliminacjach Wojewódzkich. Życzymy Sebastianowi dalszych sukcesów w kolejnych etapach Turnieju

Więcej: Młodzież Zapobiega Pożarom

 

Z wizytą w Szkole Podstawowej w Strzelcach

Radni Gminy Marcinowice oraz Sołtysi 18 marca br. zwizytowali Szkołę Podstawową w Strzelcach. Zaproszeni goście wzięli udział w dwóch  pokazowych lekcjach. Pierwsze zajęcia odbyły się w pracowni przyrodniczej, drugie w pracowni językowej.
Szkoła Podstawowa w Strzelcach może poszczycić się pracownią przyrodniczą z najnowocześniejszą technologią multimedialną z komputerami, tablicą interaktywną, wizualizerem, oraz pomocami dydaktycznymi umożliwiającymi przeprowadzanie doświadczeń i eksperymentów. Dzięki temu w bardzo atrakcyjny sposób prowadzone są zajęcia. W ramach Projektu POKL 9.1.2. „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji”, jaki realizuje strzelecka placówka, dzieci uczestniczą w urozmaiconych zajęciach pozalekcyjnych, tj.”E-mailik” czy „Eko-Strzelczyk” i uczą się poprzez doświadczenia własne.

Więcej: Z wizytą w Szkole Podstawowej w Strzelcach

 

Ponad milion złotych dla Gminy Marcinowice ze środków UE

W dniu 21.03.2011r. Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik wraz ze Skarbnik Gminy Marcinowice Ireną Wygodą podpisali umowy na realizację trzech projektów tj.: „Przekształcenie gminnego obiektu sportowej rekreacji dziecięcej i młodzieżowej na publiczny plac zabaw w raz ze świetlicą w Chwałkowie” (dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych, tj. 494 619 zł), „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Mysłakowie” – (dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych,  tj. 460 813 zł) oraz „Budowa oświetlenia ulicznego w miejscowościach Marcinowice (Etap I) i Szczepanów” – (dofinansowanie w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych, tj. 156 214 zł).
1 111 646 złotych – to kwota dotacji przyznanych dla Gminy Marcinowice na projekty realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 „Odnowa i rozwój wsi”.

Więcej: Ponad milion złotych dla Gminy Marcinowice ze środków UE

 

Konkurs Plastyczny

Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z terenu województwa dolnośląskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Bocian i jego sąsiedzi”. Termin nadsyłania prac upływa 30.04.2011r. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Strona 127 z 145

Przyjęcia interesantów

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń przyjmuje interesantów
w sprawach skarg i wniosków
w każdą środę
w godzinach od 8:00 do 15.00.
Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 74/85 85 226.

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice