wtorek, 15 stycznia 2019r.
   
Czcionka
image image image image
Przetarg na sprzedaż autobusu   WÓJT GMINY MARCINOWICE OGŁASZA PISEMNY PRZETARG OFERTOWY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ AUTOBUSU JELCZ L090 12t
Most w Wirkach po odbiorze W piątek 14 grudnia 2018 r. odebrane zostało następne zrealizowane na terenie gminy Marcinowice zadanie.
Zmiana godzin pracy urzędu - informacja Od dnia 7 stycznia 2019 r. zmiana godzin pracy Urzędu Gminy Marcinowice
 
Poprawa stanu powietrza w Aglomeracji Wałbrzyskiej Szanowni Państwo,
NEWS:

DARMOWA ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

DARMOWA ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO
URZĄD GMINY MARCINOWICE
oraz firma TKM Recykling Polska organizują
BEZPŁATNĄ zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego.
Akcja odbędzie się według następującego harmonogramu:
Dnia 28.09 (PIĄTEK)
Miejsca zbiórki: Gruszów, Klecin, Śmiałowice, Krasków, Stefanowice, Gola Świdnicka
Dnia 29.09 (SOBOTA)
Miejsca zbiórki: Kątki, Wiry, Wirki, Tąpadła

PROSIMY WYSTAWIĆ ELEKTROODPADY DO GODZ. 9.00
PRZED POSESJĄ, A MY JE ZABIERZEMY
Osoby, które nie są w stanie wystawić odpadów, proszone są o kontakt pod nr
tel. 794 40 40 46, w celu ustalenia odbioru bezpośrednio z domu (BEZPŁATNIE)

Zbierane będą wyłącznie odpady zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, czyli:
Wielkogabarytowy sprzęt AGD - ( chłodziarki, zamrażarki, pralki,zmywarki, kuchenki, lodówki itp.)
Małogabarytowy sprzęt AGD - (czajniki elektryczne, tostery,frytkownice, maszyny do szycia, wagi itp.)
Sprzęt teleinformatyczny telekomunikacyjny - (komputery, laptopy, monitory, drukarki,faksy,telefony,kalkulatory)
Sprzęt audiowizualny - (telewizory, radia, sprzęt video, sprzęt hi-fi, itp.)
Sprzęt oświetleniowy - (świetlówki, żarówki energooszczędne)
Narzędzia elektryczne - (wiertarki, piły, narzędzia do lutowania-spawania, itp.)
Zabawki - (kolejki elektryczne, kieszonkowe gry video, itp.)
Baterie i akumulatory - (akumulatory samochodowe, baterie zasilające urządzenia, itp.)

Odpady będą odbierane sprzed posesji, z miejsca zbiórki lub po wcześniejszym umówieniu się z innych miejsc .
Zostaną one zabrane w godzinach 8.00-15.00 Organizatorzy akcji odbierać będą wyłącznie odpady zużytego
sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Nie będą wywożone inne odpady, np. komunalne, poprodukcyjne,
budowlane czy odpady segregowane. Dodatkowe informacje można uzyskać w firmie:
TKM Recykling Polska , tel. 794-40-40-46.

 

Informacja podatkowa

INFORMACJA PODATKOWA
Przypominamy o termin płatności podatku rolnego, którego płatność III raty upływa 15 września.
Dane potrzebne do opłacenia należności za podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny oraz łączne zobowiązanie pieniężne znajdują się na decyzji wymiarowej na dany rok podatkowy. Decyzja ułatwia dokonywanie płatności u inkasenta wsi ( sołtysa) ,w banku i w kasie Urzędu Gminy.
Płatności można uiszczać bez opłat gotówką  w kasie Urzędu Gminy Marcinowice ( pokój nr 24 ), w  Banku Spółdzielczym w Marcinowicach lub u inkasenta wsi ( sołtysa ). Każda decyzja zawiera indywidualny numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat, dlatego podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny oraz łączne zobowiązanie pieniężne można wpłacać przelewem na indywidualne konto podane na decyzji dotyczącej wymiaru podatku. Na pokwitowaniu należy podać: nazwisko i imię wpłacającego oraz rodzaj zobowiązania i okres za jaki wpłacane jest zobowiązanie. Wystarczy mieć ze sobą decyzję wymiarową.

 

Oferta pracy

OFERTA PRACY

Usługi Leśne Michał Gerus , Mysłaków 26

Tel. kon. 607 773 325, 74 850 58 84 (po godz. 18:00)

Poszukuje pomocnika do prac leśnych

Forma zatrudnienia – pełny etat

Mile widziane prawo jazdy kat. T

 

Zginęły klucze

Pilnie poszukiwany pęk kluczy (kilkanaście sztuk) zgubiony 12.09.2012r. na terenie Urzędu Gminy Marcinowice.

Prosimy o kontakt pod nr telefonu 74 85 85 226, 227.

 

Śmiałowickie inwestycje

W tym roku Śmiałowice to miejscowość na terenie naszej gminie, która pięknieje z  dnia na dzień. Wszystko to za sprawą realizacji dwóch inwestycji. Pierwsza sztandarowa  to przebudowa drogi powiatowej Śmiałowice - Klecin, wykonywana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Prace polegają m.in. na przebudowie drogi oraz na budowie chodników. Na realizacje tej inwestycji mieszkańcy Śmiałowic i Klecina czekali z utęsknieniem.
Druga inwestycja, która realizowana jest w Śmiałowicach to deptak do  cmentarza. Większa część prac jest już zrealizowana i widać efekty. Wykonany jest chodnik z kostki betonowej o powierzchni 312 m², przepust, a wkrótce zostaną zamontowane cztery ławki parkowe. Dotychczasowa droga na cmentarz o nawierzchni gruntowej zamieniła się w piękny deptak.  Inwestycja realizowana jest w ramach programu „Odnowy Dolnośląskiej Wsi”. Całość zadania opiewa na kwotę 63 tys. zł z czego dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego wynosi 30 tys. zł. Jak podkreśla Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik wszystkie inwestycje realizowane na terenie naszej gminy są z myślą o naszych mieszkańcach. Cmentarz to dla nas wszystkich bardzo ważne miejsce. W ubiegłym roku wykonaliśmy oświetlenie oraz chodnik do cmentarza w Szczepanowie. W Wirach wykonano nową drogę wzdłuż cmentarza oraz parking, natomiast w Strzelcach wykonano nową drogę.  Ogromne starania czyni Wójt Gminy wraz z  Proboszczem Parafii Śmiałowice aby sfinalizować temat związany z przejęciem gruntów na poszerzenie cmentarza. W centrum wsi zostanie również zamontowany nowy przystanek autobusowy zakupiony w ramach środków własnych gminy. Ale największym marzeniem Wójta Gminy Marcinowice Jerzego Guzika jest wybudowanie w tej kadencji chodnika do cmentarza w Marcinowicach, na który mieszkańcy czekają już ponad  pół wieku. Oświetlenie w jego kierunku jest już wykonanie.

Więcej: Śmiałowickie inwestycje

 

Nowa świetlica w Chwałkowie już otwarta!

W piękne, słoneczne poniedziałkowe południe 10 września br. odbyło się otwarcie świetlicy wiejskiej w Chwałkowie. Na uroczystość przybyli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz,  Pan Paweł Czyszczoń Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich, Pani Poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Pani Poseł Monika Wielichowska, Pani Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, Proboszczowie Parafii, lokalni przedsiębiorcy, oraz sołtysi i radni. Na otwarcie przybyli również dyrektorzy szkół, a dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach przedstawiły specjalnie przygotowany na tą okoliczność program artystyczny. Mieszkańcy, którzy przyszli na otwarcie nowopowstałego obiekty nie kryli wzruszenia. Na nową świetlicę czekali kilkadziesiąt lat. W ostatnich latach wszystkie spotkania oraz zajęcia świetlicowe odbywał się w małym pomieszczeniu bez zaplecza socjalnego. Stworzony w 2009r. dla tej miejscowości Plan Odnowy zakładał realizacje wielu  inwestycji m.in. budowę oświetlenia ulicznego, budowę  chodników i oczywiście budowę świetlicy wiejskiej. Wszystkie wymienione inwestycje zostały zrealizowane z dofinansowaniem środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jednak najbardziej oczekiwaną inwestycją była budowa świetlicy wiejskiej. Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Więcej: Nowa świetlica w Chwałkowie już otwarta!

 

Drogi gminne i powiatowe

Ilość realizowanych inwestycji drogowych na terenie gminy Marcinowice w tym roku jest rekordowa. Infrastruktura drogowa zmienia się nie do poznania. Tylko w 2012r. odbudowanych zostanie dwadzieścia dróg gminnych. Ale to nie wszystkie inwestycje drogowe na terenie naszej gminy.
W sierpniu zostały odebrane trzy drogi powiatowe: trzykilometrowy odcinek drogi powiatowej Sady - Chwałków, odcinek drogi powiatowej Tąpadła - granica powiatu o długość 1,1 km, oraz  fragment drogi powiatowej Mysłaków - Wiry o długości 960 m. W sumie 5 km dróg. Trwają prace na drodze powiatowej Sady - Biała o długości 920 m. Wszystkie drogi realizowane są ze środków z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które udało się pozyskać dzięki wspólnym staraniom Powiatu Świdnickiego i Gminy Marcinowice.
To jeszcze nie koniec prac drogowych w naszej gminie. Trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej Śmiałowice - Klecin, wykonywanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. To duża inwestycja, wyceniana na prawie 3 mln. 348 tys. zł W ramach niej, oprócz przebudowy jezdni, odwodnienia, powstanie 2733 m kw. chodników, bariery energochłonne o dł. 44 m, balustrady stalowe o długości 15 m i prawie 50 mb murów oporowych oraz zbudowanych zostanie 33 przepustów. W tym wypadku dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie 30%, środki zabezpieczone na ten cel w budżecie Gminy Marcinowice to  900 tys. zł, a pozostała kwota pochodzi z budżetu powiatu. Prace na tej drodze będą trwały do listopada br.
Jak podkreśla wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik współpraca z Panią Sabiną Cebulą Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Świdnickiego oraz z Panem Markiem Olesińskim Dyrektorem Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego układa się bardzo dobrze.
Wspólnie realizujemy wiele inwestycji i już złożyliśmy deklarację do Starostwa Powiatowego w Świdnicy, żeby razem zrealizować już czwartą drogę w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Chodzi o przebudowę drogi powiatowej  na odcinku Marcinowice- Zebrzydów oraz drogi powiatowej w Zebrzydowie. Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik złożył pisemne zapewnienie, iż przekaże na tą inwestycję 500-600 tys. zł w zależności od zakresu prac oraz pokryje 50 %  kosztów związanych z opracowaniem dokumentacji projektowej.

 

Więcej: Drogi gminne i powiatowe

 

Wkrótce otwarcie świetlicy w Chwałkowie

Już wkrótce 10 września br. o godz. 12:00 wielkie otwarcie nowopowstałej świetlicy wiejskie w Chwałkowie. Przed obiektem ostatnie przygotowania. Swoją obecność potwierdziły władze samorządowe m.in.: wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, wielu parlamentarzystów, dyrektorzy szkół, oraz wielu innych. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy na uroczyste otwarcie.

 

Zajęcia dla 3-5 latków

Na terenie Gminy Marcinowice już po raz kolejny, w trzech miejscowościach organizowane są bezpłatne zajęcia dla najmłodszych, czyli dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 5 lat. Zajęcia rozpoczęły się trzeciego września i odbywają się w świetlicy w Śmiałowicach, Mysłakowie oraz w szkole w Wirach. Są to grupy ok dziesięcioosobowe.  Zajęcia prowadzone są przez Opiekunki posiadające odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć z maluszkami, a koszt związany z zatrudnieniem tych osób pokrywany jest z  budżetu gminny.
Dzięki tym zajęciom dzieci mogą korzystać z namiastki przedszkola. Uczą się wspólnej zabawy, samodzielności, funkcjonowania w grupie, posłuszeństwa. Nawiązują kontakty, rozwijają swoje zdolności manuale.
Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców i dzieci nie tylko z w/w miejscowości do udziału w zajęciach.
Marzeniem Wójta Gminy Marcinowice jest aby na terenie naszej gminy powstało profesjonalne przedszkole. Jak podkreśla Jerzy Guzik – Wójt Gminy Marcinowice być może powstanie program rządowy wzorem Orlików czy tzw. Schetynówek i przy takiego rodzaju dofinansowania powstanie na terenie naszej gminy przedszkole. Rozwiązalibyśmy problem rodziców borykających się z brakiem takiego obiektu na naszym terenie.

 

Nocny Turniej Piłki Nożnej

W turnieju piłki nożnej zorganizowanym 1 Września na kompleksie sportowym „Moje Boisko Orlik 2012” w Wirkach wzięło udział  5 drużyn: Kątki, Sobótka, Posłańcy Kątek, Wirki oraz Nietoperowe Uszatki. Łączna ilość uczestników to 49 osób. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Najlepszą okazała się drużyna Nietoperowych Uszatków, która wygrała 3 mecze i doznała jednej porażki. Na drugiej pozycji uplasował się zespół z Kątek, który wygrał dwa spotkania, jedno zremisował i poniósł jedną porażkę. Trzecie miejsce w turnieju przypadło drużynie z Wirek. Najlepszym strzelcem turnieju został Michał Babisz z Kątek, zdobywca 5 bramek. Za  najlepszego bramkarza zawodów uznano Mateusza Sordyla z Nietoperowych Uszatków. Zawody toczyły się  w duchu Fair Play, chodziło przecież o aktywne spędzenie czasu wolnego przez młodzież i dorosłych.. Szczególne podziękowania należą się Panu Arkadiuszowi Wiśniewskiemu Prezesowi GLKS Marcinowice, za ufundowanie pucharów oraz zapewnienie obsady sędziowskiej.

Klasyfikacja oraz zdjęcia w rozwinięciu artykułu

Więcej: Nocny Turniej Piłki Nożnej

 

Strona 118 z 148

Przyjęcia interesantów

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń przyjmuje interesantów
w sprawach skarg i wniosków
w każdą środę
w godzinach od 8:00 do 15.00.
Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 74/85 85 226.

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice