wtorek, 27 czerwca 2017r.
   
Czcionka
image image image image
Dzieci opanowały urząd We wtorek 6 czerwca br. Urząd Gminy Marcinowice odwiedziły dzieci ze szkół gminy Marcinowice. Miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem urzędu, pracą urzędników oraz zasiąść w fotelu wójta gminy.
Bartosz Kozina ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach wyróżniony w kraju! Bartosz Kozina, uczeń klasy II B Szkoły Podstawowej w Strzelcach, został laureatem regionalnego i wojewódzkiego etapu (I miejsce!)  VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, którego organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Przepisy ruchu drogowego znają jak własną kieszeń Dzień 01.06.2017 r. w Szkole Podstawowej w Strzelcach  był  nie tylko  okazją do świętowania Dnia Dziecka, ale również podsumowania wszelkich działań edukacyjnych oraz przedsięwzięć związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.
Rzeźba odkryta w Strzelcach przekazana do muzeum Rzeźba wykopana podczas prac ziemno-budowlanych przy Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach znajdzie swoje miejsce w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.
NEWS:

TRENER GMINNY

Już po raz kolejny Gmina Marcinowice przystąpiła do programu „TRENER GMINNY”. Dzięki Funduszom Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego od 15 kwietnia do 31 października br. na wytypowanych 26 boiskach na terenie gmin Dolnego Śląska pracować będzie 26 trenerów gminnych. Głównymi celami programu są m.in. zwiększenie ilości dzieci i młodzieży w bezpieczny , zorganizowany sposób spędzającej czas wolny oraz poprawa bezpieczeństwa na boiskach i terenach zielonych. W ubiegłym roku  w Gminie Marcinowice  pod opieką  trenerów odbywały się  mecze, gry i zabaw sportowe dla dzieci i młodzieży w Marcinowicach i Szczepanowie, codziennie od poniedziałku do piątku. W tym roku zajęcie zostaną zorganizowane w kompleksie sportowym przy Szkole Podstawowej w Strzelcach. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

 

Świetlice wiejskie

O tym jak ważna dla każdej miejscowości jest dobrze funkcjonująca świetlica wiejska przekonali się uczestnicy wyjazdowego posiedzenia Komisji Oświaty, Wychowania, Sportu, Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej wraz z Gminną  Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  i przedstawicielami Gminnego Ośrodka Kultury. W dniach 16 i 17 lutego br. na dwudniowym wyjazdowym posiedzeniu uczestnicy odwiedzili 15 świetlic, na których odbywają się zajęcia oraz aktualnie remontowaną świetlicę w Sadach.  W ubiegłym roku, jak również w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy wykonano remonty w kilku świetlicach wiejskich.

Więcej: Świetlice wiejskie

 

Targi w Berlinie

Już po raz kolejny  wśród polskich wystawców na międzynarodowych targach w Berlinie „Grűne Woche” znalazła się Gmina Marcinowice , a to za sprawą  stowarzyszenia „Ślężanie- Lokalna Grupa Działania ”, którego jest współzałożycielem. W dniach od 16 do 25 stycznia na berlińskich targach swoje wyroby prezentowało  1600 wystawców z 56 krajów ze wszystkich działów związanych z rolnictwem, gospodarką żywnościową i ogrodnictwem. Polskie stoisko zajmowało 327 m2 . Na nim znajdowały się stoiska dla poszczególnych województw, również Dolnośląskiego, które reprezentował Urząd Marszałkowski oraz przedsiębiorcy i stowarzyszenia z całego Dolnego Śląska.

Więcej: Targi w Berlinie

 

Turniej Mikołajkowy

8 grudnia 2008 r. w szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach odbył się Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy „Zdobądź gwiazdkę”. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół powiatu świdnickiego. Gminę Marcinowice reprezentowały następujące szkoły:
- Szkoła Podstawowa w Marcinowicach,
- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Zebrzydowie,
- Katolicka Szkoła Podstawowa w Wirach.

 

Więcej: Turniej Mikołajkowy

 

Spotkanie wigilijne 2008

W czwartek, 11 grudnia 2008 r. w świetlicy w Marcinowicach odbyło się spotkanie wigilijne pracowników i współpracowników kultury w gminie Marcinowice. Uczestniczyły delegacje wszystkich świetlic w gminie. Wśród gości zaproszonych obecny był Wójt Gminy Jerzy Guzik oraz przewodnicząca GKRPA Pani Helena Błońska. Po życzeniach dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Władysława Gołębiowskiego, oraz Wójta Jerzego Guzika podzielono się opłatkiem i spożyto kolację wigilijną, której głównym punktem były pierogi z kapustą i grzybami oraz barszczyk.Po kolacji wręczono nagrody dla świetlic za zwycięstwo w konkursie stroików bożonarodzeniowych.
Atmosfera była bardzo ciepła, rodzinna niemalże, i już zapachniało świętami!

 

Festyn Świętego Michała w Wirach

W niedzielę, 28 września 2008 roku, już tradycyjnie, odbył się festyn z okazji odpustu Świętego Michała Archanioła. Dopisała pogoda, dopisała frekwencja, dopisały liczne atrakcje: skoki spadochronowe z nauką składania spadochronu, przebogata loteria fantowa oraz występ artystów z Wrocławia z mrożącą krew w żyłach żonglerką. Wieczorem pięknie wyglądały płonące wokół boiska ogromne pochodnie. Zakończyła imprezę tradycyjnie zabawa taneczna.

 

 

 

Dożynki Gminne 2008

W niedzielę, 31 sierpnia 2008 roku w Marcinowicach odbyły się uroczystości dożynkowe. Dobra pogoda, bogaty program artystyczny oraz tradycyjnie polowa Msza Święta koncelebrowana sprawiły, że frekwencja od samego początku była bardzo wysoka. Poczynając od godziny 15:00 aż do 24:00 na estradzie bez przerwy prezentowali się różni wykonawcy: „Akacjowe Śpiewule” z Kątek, zespół estradowy „Krąg”, Państwo Macałowie z Wrocławia i biesiada dożynkowa z akcentem patriotycznym, Elżbieta Maria Kuzio w minikoncercie i wreszcie gwiazda wieczoru Irena Jarocka przyjęta bardzo ciepło przez publiczność. Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy zespole muzycznym.

 

Stypendia 2008

W dniu 17 lipca 2008r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla 135 uczniów uczęszczających do publicznego gimnazjum oraz szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Marcinowice za ich osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne oraz dla uczniów-członków amatorskich zespołów artystycznych finansowanych  przez Gminę Marcinowice za ich osiągnięcia artystyczne.

 

 

Więcej: Stypendia 2008

 

Rodzinny festyn w Sadach

W niedzielę, 6 lipca 2008 roku, odbył się festyn rodzinny w Sadach pod Ślężą. Nie był to jednak zwykły festyn. Organizowała go Parafia Mysłaków z dochodem przeznaczonym na remont dachu kościoła parafialnego. Pogoda, jakby wzięła pod uwagę pięćdziesięciolecie istnienia Parafii Mysłaków, pokazała swoje, w tym akurat dniu, najpiękniejsze oblicze. Takiej integracji i oddania sprawie nikt w Sadach ani w Mysłakowie nie pamięta! Ogromna ilość ludzi, na czele z proboszczem Tadeuszem Karasiewiczem, zaangażowana w prace przygotowawcze i w sam przebieg imprezy sprawiła, że frekwencja była niespotykana chyba na żadnej imprezie w gminie, a goście wyjechali zadowoleni, zrelaksowani i syci.  Uczestnicy uroczystości na każdym kroku spotykali coś dobrego: dobre dania myśliwskie, dobry miód, dobre ciasto, dobry smalec, dobre wędliny i na koniec dobrą zabawę przy dobrej muzyce!Bardzo dziękujemy uczestnikom i sponsorom za udział w imprezie, bo dzięki nim wypracowaliśmy pokaźny dochód.
Zapraszamy na przyszły rok do Mysłakowa. Również pod Ślężą!

Więcej: Rodzinny festyn w Sadach

 

Jubileusz 102 urodzin Pani Anieli Fiołek

5 czerwca jubileusz 102 urodzin obchodziła mieszkanka naszej Gminy Pani Aniela Fiołek. Z tej okazji jubilatkę odwiedzili Wójt p. Jerzy Guzik,Sekretarz p. Jadwiga Mierzwa oraz p. sołtys Teresa Michalak składając jej najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności.

 

 

Więcej: Jubileusz 102 urodzin Pani Anieli Fiołek

 

Strona 108 z 110

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory uzupełniające i referendum 2016

Banery


Gmina Marcinowice