piątek, 19 października 2018r.
   
Czcionka
image image image image
Uroczysta narada z sołtysami Ostatnia w tej kadencji narada wójta gminy Marcinowice z sołtysami odbyła się 16 października 2018 r. w sali narad Urzędu Gminy.
Ruszyła odbudowa drogi gminnej w Klecinie Na plac budowy wjechał ciężki sprzęt rozpoczynający prace związane z odbudową drogi gminnej dz. nr 111721 D w Klecinie.
Z życzeniami dla pracowników oświaty W czwartek 11 października 2018 r. w gminie Marcinowice nauczyciele i wszyscy pracownicy oświaty obchodzili swoje święto, Dzień Edukacji Narodowej.
Wycieczka dzieci do Minieurolandu W dniu 6 października 2018 r. najmłodsi mieszkańcy gminy Marcinowice pojechali do Minieurolandu w Kłodzku w ramach zadania publicznego pn. „ Dzieci w Minieurolandzie” współfinansowanego z budżetu gminy.
 
NEWS:

Strona internetowa przedszkola

Publiczne Przedszkole w Marcinowicach posiada już swoją stronę internetową:

www.przedszkole.marcinowice.pl

Obecnie strona jest w trakcie budowy, a informacje będą sukcesywnie uzupełniane.

Adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Publiczne Przedszkole w Marcinowicach

Ul. T. Gajcego 8

58-124 Marcinowice

 

Weekend w Geoparku

 

Wycieczka do Czech

W dniu 5 czerwca 2018 r. w ramach projektu partnerskiego "Sąsiedzi nie tylko na mapie poznajemy nasze lokalne walory" z jednodniową wizytą do Czech, wyjechała grupa młodzieży ze szkół gminy Marcinowice wraz z opiekunami.


Więcej: Wycieczka do Czech

 

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE
Wójt Gminy Marcinowice

ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze

w Urzędzie Gminy Marcinowice, ul.J.Tuwima 2, 58-124 Marcinowice

Podinspektor w Referacie Rolnictwa i Gospodarki nieruchomościami - stanowisko ds. leśnictwa i rolnictwa

Nazwa i adres jednostki: Urząd  Gminy Marcinowice, ul.J.Tuwima 2, 58-124 Marcinowice

Więcej: OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

 

Dolnośląski Bon na Innowacje - aktualizacja

Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. realizuje projekty w ramach działania 1.2. Innowacyjne przedsiębiorstwa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, dotyczące działań prowadzących do zwiększenia aktywności innowacyjnej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz stymulacji współpracy z uczelniami wyższymi i innymi jednostkami naukowymi poprzez udzielenie wsparcia w formie bonu na innowację (grantu).

Maksymalna kwota bonu to 100 tys. zł.

Termin II naboru (składania wniosków): od godz. 8.00 dnia 25-06-2018 r. do godz.15.00 dnia 13-07-2018 r.

Wsparcie oferowane w ramach projektu:

1. bezpłatne doradztwo/wsparcie merytoryczne

2. bon (w formie refundacji) w zakresie:

- audytu technologicznego – zdiagnozowanie potrzeb badawczych i technologicznych  oraz pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych, których realizacja nastąpi w ramach usługi badawczo – rozwojowej,

- usługi badawczo – rozwojowej dotyczącej wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii m.in.: opracowanie nowej lub udoskonalenie usługi lub wyrobu, wykonanie testów wdrożeniowych, wykonanie analiz przedwdrożeniowych, prowadzenie badań i analiz w zakresie optymalizacji produktu (usługa obligatoryjna).

Dokumenty do II naboru wniosków zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.warr.pl w ciągu najbliższych kilku dni w zakładkach:

http://www.warr.pl/2005/index.php?s=248&mu=1&m=130

http://www.warr.pl/2005/index.php?s=247&mu=1&m=131

Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.  organizuje  także spotkanie, które odbędzie się w dniu 12 czerwca 2018 r., w godzinach od 10.00 do 13.00 we Wrocławiu (w biurze WARR – ul. Krupnicza 13),

na którym poruszone zostaną tematy dotyczące m.in. przedmiotu wsparcia w ramach projektów, celu projektów oraz podmiotów, które mogą się ubiegać o wsparcie, procedury przyznawania grantów, ich realizacja i rozliczenie oraz omówiona zostanie procedura wyłonienia wykonawców usług w ramach projektu.

W związku z tym, iż liczba miejsc jest ograniczona zgłaszania chęci udziału w spotkaniu przyjmujemy maksymalnie  do dnia 11.06.2018 r.  do godz. 14.00.

 

Więcej: Dolnośląski Bon na Innowacje - aktualizacja

 

Dofinansowanie na siłownie zewnętrzne

Gminny Ludowy Klub Sportowy w Marcinowicach otrzymał dofinansowanie na projekt „Rozbudowa przestrzeni publicznej na terenie Gminy Marcinowice w miejscowościach Biała, Chwałków, Klecin, Mysłaków, Strzelce, Szczepanów, Tąpadła, Wirki”

Więcej: Dofinansowanie na siłownie zewnętrzne

 

Wizyta dzieci z Czech

W ramach projektu partnerskiego pn. „Sąsiedzi nie tylko na mapie - poznajemy nasze lokalne walory” do Gminy Marcinowice zawitały dzieci z czeskiego Mikroregionu Lazenskiego.


 

Więcej: Wizyta dzieci z Czech

 

Bezpłatne kursy

Projekt skierowany jest do osób dorosłych, z wykształceniem średnim, a dla osób po 50 roku życia również z wykształceniem wyższym i jest bezpłatny dla uczestników.

Kurs językowy na każdym z poziomów A0, A1, A2, B1, B2 obejmuje 120 lekcji ( np dwa razy w tygodniu po 2 lekcje ) oraz obowiązkowe przystąpienie do międzynarodowego egzaminu TELC.

 

Pozyskaliśmy kolejne środki powodziowe

Gmina Marcinowice otrzymała promesę na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych z MSWiA, na kwotę 160 tyś zł.


Więcej: Pozyskaliśmy kolejne środki powodziowe

 

Informacja nt. wpisów w CEIDG

W nawiązaniu do poprzednich komunikatów informujemy, że CEIDG rozpoczęło proces wykreślania wpisów nieposiadajacych numeru PESEL. Wykreślanie rozpoczęło się od wpisów posiadających szczątkowe dane, które uniemożliwiają jakąkolwiek identyfikację przedsiębiorcy (np. tylko imię i nazwisko we wpisie). 
W przypadku wykreślenia wpisu w oparciu o przepisy ww. ustawy przedsiębiorca ma możliwość złożenia wniosku o wpis wskazując datę faktycznego rozpoczęcia działalności gospodarczej (nawet wsteczną w stosunku do daty złożenia wniosku) lub zwrócenia się z wnioskiem o sprostowanie wpisu w drodze postanowienia MPiT.

Wnioski o sprostowanie można kierować poprzez zakładkę "sprostowania " w systemie CEIDG lub na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Plac Trzech Krzyży 3/5 00-507 Warszawa.

 

Strona 11 z 141

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

BanerySTRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice