środa, 15 sierpnia 2018r.
   
Czcionka
image image image image
Gmina Marcinowice z kolejną promesą Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski odebrał z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka kolejną promesę.
Stypendia Wójta Gminy Marcinowice rozdane W dniu 18 lipca 2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Marcinowicach odbyło się uroczyste rozdanie Stypendiów Wójta Gminy Marcinowice.
„Nawzajem sobie potrzebni” – program edukacji do starości W okresie od marca do czerwca br. w gminie Marcinowice realizowany był program edukacyjny pn. „Nawzajem sobie potrzebni”.
Renowacja zabytkowych świątyń W ramach środków pozyskanych z Aglomeracji Wałbrzyskiej odrestaurowano już trzy zabytkowe kościoły: kościół pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach, kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej w Szczepanowie, kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Zebrzydowie.
NEWS:

Wsparcie dla zabytku

W dniu 27 marca 2018 r. Wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski przekazał dotację wspomagającą remont zabytkowego kościoła w Goli Świdnickiej.

Więcej: Wsparcie dla zabytku

 

XIV Tradycje Stołu Wielkanocnego

 

Konkurs dla mieszkańców woj.dolnoślaskiego

I edycja konkursu dla mieszkańców woj. dolnośląskiego

„Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie dolnośląskim”

 

Drodzy Mieszkańcy!

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

Forma pracy:

  • mapa + opis
  • tekst do dwóch stron A4, w formacie .doc lub .pdf
  • zdjęcia lub materiał filmowy (Twojego autorstwa)

Zasady:

Więcej: Konkurs dla mieszkańców woj.dolnoślaskiego

 

XLIII Sesja Rady Gminy Marcinowice

 

Informacja o rekrutacji do przedszkola

PRZYPOMNIENIE

terminy rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach

Szanowni Rodzice !!!

 

W dniu 14 marca 2018r. zakończyło się składanie wniosków o przyjęcie do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach.

Komisja Rekrutacyjna zweryfikowała wnioski o przyjęcie do przedszkola.

Lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych podana zostanie do publicznej wiadomości w dniu 6 kwietnia br. o godz. 9:00. Lista zostanie umieszczona w widocznym miejscu w siedzibie Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach (tablica ogłoszeń na parterze szkoły).

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach zobowiązani są do potwierdzenia, w postaci pisemnego OŚWIADCZENIA, woli przyjęcia kandydata do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach na rok szkolny 2018/2019 w terminie od dnia 09 kwietnia 2018r. do dnia 16 kwietnia 2018r. (do godz. 14:30).

OŚWIADCZENIE składa się w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach

(wzór OŚWIADCZENIA do nabycia w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej Gminy Marcinowice(TUTAJ)).

Lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych podana zostanie do publicznej wiadomości w dniu 18 kwietnia br. o godz. 9:00. Lista zostanie umieszczona w widocznym miejscu w siedzibie Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach (tablica ogłoszeń na parterze szkoły).

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA !!!

Więcej: Informacja o rekrutacji do przedszkola

 

Konsultacje społeczne

Wójt Gminy Marcinowice zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu aktualizacji dokumentu „Strategia rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013 -2020”. 
Aktualizowany i konsultowany dokument nosi nazwę „Strategia Aglomeracji Wałbrzyskiej z perspektywą do 2030”.(pobierz)

Przedłożony projekt  strategii odpowiada aktualnemu zasięgowi terytorialnemu Aglomeracji Wałbrzyskiej i obejmuje 22 gminy tj.: Kamienna Góra – miasto, gmina wiejska Kamienna Góra, Lubawka, Nowa Ruda – miasto, gmina wiejska Nowa Ruda, Świebodzice, Boguszów-Gorce, Szczawno-Zdrój, Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów, Walim, Wałbrzych, Jedlina-Zdrój, Stare Bogaczowice, miasto Świdnica, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz, Marcinowice i gmina wiejska Świdnica.

Konsultacje prowadzone będą od dnia 22 marca 2018 r. do dnia 23 kwietnia 2018 r. w formie przyjmowania propozycji, uwag i opinii przekazywanych za pośrednictwem formularza elektronicznego  znajdującego się pod adresem http://strategia2030.badanie.net/

Wypełnione w wersji elektronicznej i wydrukowane formularze można również dostarczyć w formie drukowanej na adres: Urząd Gminy Marcinowice ul. J. Tuwima 2 58-124 Marcinowice (decyduje data wpływu).

Osobą wyznaczoną do kontaktów w sprawie konsultacji społecznych jest Pani Dagmara Gorlowska tel. 74 85 85 226 wew. 35.

 

Do pobrania:

1. Kwestionariusz doc

2. Kwestionariusz pdf

3. „Strategia Aglomeracji Wałbrzyskiej z perspektywą do 2030”.(pobierz)

 

Dwie mieszkanki Gminy Marcinowice pojadą na finał

W dniu  20 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyły się eliminacje Powiatowe 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Więcej: Dwie mieszkanki Gminy Marcinowice pojadą na finał

 

Wyróżnienia w konkursie ogólnopolskim

Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

 

Więcej: Wyróżnienia w konkursie ogólnopolskim

 

Informacja dotycząca możliwości wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór do działania 2.3.4 Ochrona własności przemysłowej Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Działanie przeznaczone jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać profesjonalną pomoc rzecznika patentowego w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji zgłoszeniowej i przeprowadzeniu postępowania dotyczącego ochrony prawa własności przemysłowej (wynalazek, wzór użytkowy, wzór przemysłowy) w trybie krajowym (narodowym), regionalnym lub międzynarodowym.

Wnioski można składać od 6 marca 2018 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www. poir.parp.gov.pl/ochrona-wlasnosci

 

Więcej: Informacja dotycząca możliwości wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

 

„Młodzież zapobiega pożarom” eliminacje gminne

W Marcinowicach rozstrzygnęły się eliminacje gminne 41. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się 15 marca br. w sali narad Urzędu Gminy.


Więcej: „Młodzież zapobiega pożarom” eliminacje gminne

 

Strona 11 z 136

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

BanerySTRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice