poniedziałek, 28 maja 2018r.
   
Czcionka
image image image image
Uroczystość Dnia Strażaka w Gminie Marcinowice W dniu 3 maja 2018 r. w kościele pw. św. Wacława w Marcinowicach odbyła się Uroczysta Msza Święta w intencji strażaków z gminy Marcinowice.
Wyróżnienie Pauliny w konkursie ogólnopolskim Wśród wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Magia roślin – kwiat” znalazła się praca Pauliny Pawlik z klasy III b gimnazjum Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.  
Dotacja dla Gminy Marcinowice – wyposażenie OSP Gmina Marcinowice otrzymała dotację w wysokości 43 659,00  zł na doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze środków Funduszu Sprawiedliwości.
Kolejny Sukces Anastazji Anastazja Lato, uczennica II klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej w Marcinowicach będzie reprezentować województwo dolnośląskie w finale krajowym 41.Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
NEWS:

Przystąpili do programu” Ratujemy i Uczymy Ratować”

Szkoły w Marcinowicach i Strzelcach przystąpiły do  Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.


Więcej: Przystąpili do programu” Ratujemy i Uczymy Ratować”

 

„Nawzajem sobie potrzebni”

Szkoły z terenu gminy Marcinowice przystąpiły do programu „Nawzajem sobie potrzebni” w ramach Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia się, którego członkiem jest gmina Marcinowice. Celem programu jest przede wszystkim rozwijanie wśród dzieci i młodzieży pojmowania starości, jako naturalnej fazy rozwoju człowieka, przeciwdziałanie negatywnym stereotypom, kształtowanie pozytywnego myślenia o starości, jako o radosnym, ciekawym i aktywnym etapie życia.

Więcej: „Nawzajem sobie potrzebni”

 

Szlachetna akcja

Wójt Gminy Marcinowice objął honorowym patronatem charytatywną akcję „KAZBEK 2018” zimowego wejścia na górę Gruzji.

Więcej: Szlachetna akcja

 

Zasady Rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach na rok szkolny 2018/2019

Szanowni Rodzice

Uprzejmie informujemy, że zasady przyjmowania dzieci do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach na rok szkolny 2018/2019 zostały przygotowane w o oparciu o zapisy  ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017r. poz. 59 z późn.zm.)

WNIOSEK o przyjęcie dziecka do przedszkola DOSTĘPNY jest w artykule "PODSTAWOWE INFORMACJE o Publicznym Przedszkolu w Marcinowicach" POD LINKIEM:
http://marcinowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1762:podstawowe-informacje-o-publicznym-przedszkolu-w-marcinowicach&catid=67:2018

oraz w niniejszym artykule dot. Zasad Rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach na rok szkolny 2018/2019

Więcej: Zasady Rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach na rok szkolny 2018/2019

 

PODSTAWOWE INFORMACJE o Publicznym Przedszkolu w Marcinowicach

WÓJT I RADA GMINY MARCINOWICE

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ
RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI,
W DNIU 17 LUTEGO 2018R. (SOBOTA)
W GODZINACH 10:00-12:00

NA „DZIEŃ OTWARTY”

DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W MARCINOWICACH.

Uchwała w sprawie utworzenia Publicznego Przedszkola w Marcinowicach podjęta została przez Radę Gminy Marcinowice  w dniu 16 stycznia 2018r.

Na podstawie tej uchwały:

- z dniem 1 maja 2018r. zakłada się Publiczne Przedszkole w Marcinowicach, ul. Tadeusza Gajcego nr 8, 58-124 Marcinowice.

- nadano placówce pierwszy statut.

Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Marcinowice, a organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Dolnośląski Kurator Oświaty.

Przedszkole to parterowy budynek, w którym znajdują się:
- 3 sale do realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych, zabaw, spożywania posiłków
i wypoczynku,
- 1 sala wielofunkcyjna przeznaczona do zabaw, ćwiczeń ruchowych, spotkań z rodzicami,
- część szatniowo-sanitarna oraz administracyjna i techniczna.

Przedszkole wyposażone jest w meble, sprzęt, pomoce dydaktyczne, oprogramowanie, węzeł żywieniowy w systemie „catering”.
Budynek przedszkola jest monitorowany i chroniony przez specjalistyczną firmę.
Przy budynku przedszkola znajduje się plac zabaw oraz miejsca postojowe dla samochodów
i rowerów.

Więcej: PODSTAWOWE INFORMACJE o Publicznym Przedszkolu w Marcinowicach

 

Mistrzowie turnieju

Podczas finałowego turnieju strefy piłki halowej w dniu 25 lutego 2018 r. na hali sportowej w Witoszowie Dolnym, zawodnicy UKS STEP AP Marcinowice oraz UKS Marcinowice wspólnie walczyli o zwycięstwo.

Więcej: Mistrzowie turnieju

 

XLII Sesja Nadzwyczajna

 

Konsultacje społeczne

Zarząd Województwa Dolnośląskiego, zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz. U. z 2017, poz. 1376 z późn. zm.),
ogłosił rozpoczęcie konsultacji społecznych projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030, trwających w dniach 19 lutego 2018 r. – 26 marca 2018 r.

W ramach konsultacji społecznych istnieje możliwość zapoznania się oraz wyrażenia opinii i uwag do projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030.

Wypełnione i podpisane formularze prosimy przesyłać pocztą na adres: 
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego 
ul. Walońska 3-5, 50–411 Wrocław 
lub zeskanowane wraz z wersją edytowalną na adres poczty elektronicznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W tytule listu/maila prosimy wpisać „Konsultacje społeczne SRWD 2030 – Departament Rozwoju Regionalnego UMWD”. 

Uwagi będzie można również zgłaszać w czasie trwania subregionalnych spotkań konsultacyjnych.

Podczas konsultacji przewidziane są spotkania m.in. z jednostkami samorządu terytorialnego, partnerami społecznymi i gospodarczymi wg harmonogramu:
•    9 marca 2018 r. Legnica
•    15 marca 2018 r. Jelenia Góra
•    21 marca 2018 r. Wałbrzych
•    22 marca 2018 Wrocław 

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zaprasza do aktywnego udziału w konsultacjach społecznych mieszkańców województwa oraz instytucje i firmy, którym zależy na mądrym i zrównoważonym rozwoju Dolnego Śląska.

Załączniki do pobrania na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego: www.umwd.dolnyslask.pl/rozwoj/aktualnosci-rozwoj-regionalny/

 

Więcej: Konsultacje społeczne

 

XLI Sesja Rady Gminy Marcinowice

 

Remontują zabytki

Projekt partnerski, którego liderem jest Parafia pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach oraz jej proboszcz ks. Marcin Czchowski trwa.

Więcej: Remontują zabytki

 

Strona 7 z 130

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

BanerySTRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice