wtorek, 22 stycznia 2019r.
   
Czcionka
image image image image
Jak zagospodarować budynek po byłej szkole podstawowej w Wirach?? [ANKIETA] Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach funkcjonowała do dnia 31 sierpnia 2018 r. Od tego czasu trzykondygnacyjny budynek po byłej szkole należący do Gminy Marcinowice stoi pusty.

Uwaga Rolnicy - Zmiana w podatku akcyzowym UWAGA ROLNICY – ZMIANA W PODATKU AKCYZOWYM!
Most w Wirkach po odbiorze W piątek 14 grudnia 2018 r. odebrane zostało następne zrealizowane na terenie gminy Marcinowice zadanie.
Zmiana godzin pracy urzędu - informacja Od dnia 7 stycznia 2019 r. zmiana godzin pracy Urzędu Gminy Marcinowice
 
NEWS:

Turniej piłki nożnej na Orliku

Animator Orlika wspólnie z Urzędem Gminy  w Marcinowicach i Gminnym Ludowym Klubem Sportowym zapraszają drużyny z terenu Gminy Marcinowice do udziału w turnieju piłki nożnej na kompleksie sportowym Moje Boisko- Orlik 2012 w WirkachTURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ 18 SIERPNIA
O GODZINIE 17:00

Turniej skierowany jest dla uczestników powyżej 16 roku życia


Formularz zgłoszeniowy należy składać u Animatora Orlika w Wirkach lub pod
nr. tel. 692 726 875
Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 sierpnia

Drużyny mogą składać się maksymalnie z 10 zawodników tzn. 5+1 oraz 4 zawodników rezerwowych.
Terminarz rozgrywek podany zostanie w dzień turnieju

Pobierz formularz zgłoszeniowy kliknij TUTAJ

 

Zapraszamy na szkolenie

p.t.: Zasady i praktyka konstruowania operacji w zakresie działania Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oraz wypełniania wniosku o dofinansowanie”
Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" zaprasza na szkolenie dla potencjalnych beneficjentów/wnioskodawców ubiegających się o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 – „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem  Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013, na operacje:

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
Termin szkolenia:
16.08.2012r. (czwartek) godz. 10.00-13.00
Miejsce szkolenia:
Gmina Marcinowice, Sala Narad Urzędu Gminy Marcinowice, ul. J. Tuwima 2, 58-124 Marcinowice

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Więcej: Zapraszamy na szkolenie

 

Informacja w sprawie nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi

Informacja dla mieszkańców gminy Marcinowice!

Szanowni Mieszkańcy

W dniu 1 stycznia 2012r. weszła w życie nowelizacja Ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.).

Od tego dnia gmina ma 18 miesięcy na wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

Co to oznacza dla każdego z Państwa:

- do 30 czerwca 2013r. będą obowiązywały dotychczasowe umowy na wywóz śmieci, które każdy z Państwa ma zawarte indywidualnie z przedsiębiorcą świadczącym takie usługi,

- od 1 lipca 2013r. wszystko ulegnie zmianie. Nie będą  już Państwo zawierać indywidualnych umów na wywóz śmieci, a dotychczasowe umowy przestaną obowiązywać.   To gmina zawrze za Państwa umowę z przedsiębiorcą wyłonionym w drodze przetargu, który w imieniu gminy będzie od Państwa odbierał odpady komunalne. Zmianie ulegnie również kwestia opłat za wywóz śmieci. W zamian za świadczenie usług odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców, będziecie Państwo zobowiązani uiszczać w gminie opłatę wg. stawek określonych przez Radę Gminy Marcinowice. Będą one jednakowe dla wszystkich mieszkańców, przy czym za odpady segregowane ustalone stawki będą niższe.

- do 31 grudnia 2012r. Rada Gminy będzie zobowiązana podjąć szereg uchwał związanych z procedurą wdrożenia nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

Wszelkie informacje o postępie prac będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej bip.marcinowice.pl w nowej zakładce: „gospodarka komunalna” oraz bezpośrednio w urzędzie w pok. nr 3 (parter), tel. 74/8503486

 

UWAGA ROLNICY!

UWAGA ROLNICY!

W 2012r. ZMIANIE ULEGŁY TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DO OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ


Nowe terminy składania wniosków:
Drugi termin – od 1 sierpnia 2012r. do 31 sierpnia 2012r. - Wypełniony wniosek o zwrot podatku akcyzowego, wraz z imiennymi fakturami VAT (oryginały) dokumentującymi zakup  oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 01.02.2012r. do 31.07.2012r., należy przedłożyć w Urzędzie Gminy w Marcinowicach w pok. nr 3 na parterze.

Wnioski dostępne będą u sołtysów wsi, w Urzędzie Gminy Marcinowice (pok. nr 3) i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (www.minrol.gov.pl)

 

Konkurs nr VI/2012

Zarząd Województwa Dolnośląskiego za pośrednictwem Stowarzyszania „Ślężanie - Lokalna Grupa Działania” - informuje o możliwości składania za pośrednictwem  LGD – ŚLĘŻANIE wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 – „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem  Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013, na operacje:

Uprzejmie informujemy, iż konkurs nr VI/2012 trwający od 06.08.2012-31.06.2012 został anulowany z przyczyn niezależnych od LGD. W związku z powyższym nabór wniosków odbędzie się  w terminie późniejszym o czym poinformujemy niezwłocznie w najbliższych dniach.

 

Więcej: Konkurs nr VI/2012

 

Piknik Strażacki

W niedzielne popołudnie 24 czerwca na boisku strażackim w Tworzyjanowie odbył się Piknik Strażacki. Główną atrakcja pikniku były zawody strażackie, w których uczestniczyło 12 drużyn z sześciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Marcinowice. W tym roku po długiej przerwie w rywalizacji strażackich drużyn wzięła udział drużyna dziewcząt i jako jedyna wystartowała w kategorii seniorki – powyżej 18 lat. Zmagania podzielone były na sztafetę i ćwiczenia bojowe. Swoją sprawność strażacy pokazywali w pokonywaniu przeszkód wymyślonych przez organizatora OSP Tworzyjanów i noszących ciekawe nazwy takie jak „małpi gaj”, „tama”,  „czołg”, a najciekawsza i wywołującą niezwykłe emocje u widzów była 6 metrowa wąska rura, którą druhowie starali się pokonać w jak najkrótszym czasie wywołując przy tym niebywałe odgłosy.

Więcej: Piknik Strażacki

 

III Rajd Rowerowy Gmin Ślężańskich

Kolejne rowerowe zmagania „ślężańskie” już za nami. W dniach 14-15 czerwca br. w ramach projektu edukacyjnego pn. „Turystyka i bezpieczeństwo na drodze, na wodzie, w górach” odbył się III Rajd Rowerowy Gmin Ślężańskich. Rajd połączony był z wędrówką w góry oraz zajęciami szkoleniowo-rekreacyjnymi nad wodą.
Organizatorami III Rajdu Gmin Ślężańskich byli Szkoła podstawowa im. K.K.Baczyńskiego w Strzelcach, Gimnazjum Gminne im. Piotra Włostowica w Sobótce oraz Gimnazjum w Mietkowie.
Współorganizatorami i sponsorami byli Dolnośląski Kurator Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu i Wrocławiu oraz władze samorządowe Gminy Marcinowice, Miasta i Gminy Sobótka, Gminy Mietków, Dolnośląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu a także Stowarzyszenie Świdnicki Klub Żeglarski QBRYG oraz Szkoła Żeglarska Krzysztofa Dudy.
Przedsięwzięcie patronatem objęli Wiceminister Gospodarki Pani Ilona Antoniszyn-Klik, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Starosta Powiatu Wrocławskiego, Świdnickiego i Dzierżoniowskieg, Stowarzyszenie Gmin Ślężańskich, Stowarzyszenie ŚLĘŻANIE – Lokalna Grupa Działania oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.

 

Więcej: III Rajd Rowerowy Gmin Ślężańskich

 

Turniej "Mini Euro" na Orliku w Wirkach

W turnieju zorganizowanym 2 czerwca na kompleksie „Moje Boisko Orlik 2012” wzięło udział 5 drużyn z terenu Gminy Marcinowice. Łączna ilość uczestników to 44 osoby. Nazwami zespołów  mogły być jedynie państwa, które zakwalifikowały się do turnieju finałowego EURO 2012. I tak do rywalizacji w turnieju Mini Euro stanęły: Chorwacja, Hiszpania, Holandia, Polska oraz Portugalia. Zmagania toczyły się w systemie każdy z każdym. Bezkonkurencyjną drużyną okazała się Portugalia, która wygrała wszystkie mecze. Pozostałe trzy reprezentacje Holandia, Chorwacja, Polska odniosły po 2 zwycięstwa i o kolejności końcowej decydowała ilość zdobytych bramek. Na końcu uplasowała się Hiszpanie, której nie udało się zdobyć żadnego punktu. W turnieju nie wynik był jednak najważniejszy, a miłe spędzenie wolnego czasu i dobra zabawa.

Źródło:
Animator Orlika w Wirkach
Dawid Chrebela

Więcej: Turniej "Mini Euro" na Orliku w Wirkach

 

Informacja

UWAGA MIESZKAŃCY GMINY MARCINOWICE !
Wójt Gminy Marcinowice organizuje zbiórkę zużytych opon
w dniach od 01.06.2012r. do 30.06.2012r.

Szczegóły zbiórki:
1. Miejsce zbiórki – działka gminna w Marcinowicach przylegająca do oczyszczali ścieków po lewej stronie przy drodze Marcinowice – Klecin.
2. Jakie opony można zwozić: zarówno opony samochodowe (osobowe i ciężarowe) jak i opony rolnicze, poza oponami diagonalnymi np. z kombajnów.
3. Na działce zostaną wydzielone 2 sektory: oddzielnie na opony rolnicze i oddzielnie na opony samochodowe.
4. Opony powinny być czyste, bez zanieczyszczeń (piasek, ziemia, inne) oraz bez felg.
5. Opony należy złożyć tak, by zajmowały jak najmniej miejsca i nie utrudniały wjazdu i wyjazdu z działki.
W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikami tut. Urzędu pod nr tel. 74/8503486 lub 74/8503487

 

Świdnicki Gryf

"Sudecki produkt regionalny" to jedna z kategorii Nagród Gospodarczych "Świdnicki Gryf", które w tym roku będą przyznawane w nowej formule. W dniu 26 października 2012 roku w Teatrze Miejskim w Świdnicy odbędzie się VIII Gala Nagród Gospodarczych "Świdnicki Gryf". Dotychczas "Produkt regionalny" była to kategoria wyłącznie dla firm, które prowadziły działalność gospodarczą na terenie Świdnicy. Począwszy od bieżącego roku mogą do niej aplikować firmy z dawnego województwa wałbrzyskiego oraz Jawora i Bolkowa.
Nagrodę w postacie statuetki w kategorii "Sudecki produkt regionalny" może otrzymać każdy przedsiębiorca, który zgłosi swoją kandydaturę lub zrobi to inny podmiot za jego zgodą. Szczegółowe informacje na stronie www.swidnickigryf.pl


 

Strona 121 z 149

Przyjęcia interesantów

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń przyjmuje interesantów
w sprawach skarg i wniosków
w każdy wtorek
w godzinach od 12:00 do 17:00.
Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 74/85 85 226.

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice